Наскільки б надійними не були нові склопакети з ПВХ, пластика або дерева, можливі ситуації при яких треба здійснити дрібний ремонт пластикового вікна власноруч. Зазвичай у цих конструкціях всі механізми вікон якісно зроблені та надійні (замовляйте у надійних виробників!), але будь-які вузли потребують налагодження, догляду та адекватної експлуатації.
Пластикові вікна – добре придатні до ремонту, після налагодження вони можуть слугувати ще досить довго, без усяких дорікань. Головне – точно визначити, що саме треба полагодити та твердо уявляти, де знаходиться необхідний елемент.
Для виконання ремонту вікна власноруч знадобиться ряд інструментів. Це – шестикутний ключ на 4 мм, закрутка з набором насадок «зірочкою», звичайна хрестова закрутка на 3 або 4, Плоскогубці, машинне масло, або мастило у вигляді спрею.
Найбільш вірними діями є получити консультацію з приводу чергових або капітальних ремонтів ще на стадії монтажу вікон у виробника. Все треба запам’ятати або записати.
Дрібний ремонт та налагодження виконуються зазвичай стандартним меблевим ключем. Насадки «зірочка» може будуть і не потрібні, тут все залежить від моделі віконної фурнітури, але хай будуть десь поряд. Хрестова закрутка буде потрібна для корегування кріплень фурнітури до самого профілю. Якщо вікна – розсувні – регулювати їх зовсім просто – достатньо налагодити відстань роликових кареток, до них прикріплена рухома стулка вікна.
Пластикові вікна різних виробників мають відмінності у механізмах, але основні роботи по дрібному ремонту та регулюванню подібні для усіх виглядів профілів.
Найпростіша операція – ручка вікна просто розхиталася від частої експлуатації. Для усунення несправності треба акуратно пальцями піддіти та повернути пластикову накладку під віконною ручкою. Тоді стане видно пару болтів з хрестовими голівками, які і затягують закруткою.
Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду
Якщо ручка зламалася або потрібна заміна звичайної ручки на ручку зі стопором (для дитячої кімнати, наприклад), треба зробити ті ж самі операції, але не затягувати болти, а навпаки – розкручувати. Після цього ручку виймають та заміняють.
Більш серйозною проблемою є випадки, коли ручка не доходить до кінця або заїдає. Тут варіантів природи дефекту декілька. Можливо механізми ручки та фурнітури треба ретельно почистити та змастити. Якщо для доведення ручки до потрібної позиції треба прикласти значні зусилля – необхідно ослабити механізм притиснення стулки. Чистити вузол після повного демонтажу ручки треба за допомогою пензлика, гумової груші або пилососу. Після того, як очистили, вузол змащують, краще це зробити мастильним спреєм.
Не страшно, якщо, навіть заклинило ручку. Для ремонту ручки у цьому випадку треба відвести важіль блокатору, що знаходиться поряд з рукояткою на ребрі стулки та звільнити ручку. Простіше це зробити пальцем або закруткою.
Бувають і складніші види ремонту пластикових вікон
Для виключення створення щілин між рамами, а також у випадках, коли пластикові вікна стоять вже давно і ущільнювач втратив свій об’єм, слід відрегулювати механізм притиснення вікна та всю фурнітуру. Він розташований на ребрах рухомих стулок та має вигляд невеликих овальних циліндрів. На рамах також є відповідні ексцентрики, у які циліндри попадають та притискають стулку до рами після повороту ручки. Налагоджують механізм притиснення або прокручуючи циліндри, або пересуваючи ексцентрики. Для виконання цієї роботи потрібна плоска закрутка або плоскогубці. І уважність, бо вікна різних систем мають різні механізми притиснення.
Якщо стулка вікна при закриванні чіпляє раму, можливо, вона довго знаходилася у відчиненому стані та фурнітура трішки деформувалася. Тут краще знайти на віконному блоці маркування фірми виробника та на їхньому сайті прочитати, яким чином підтягується фурнітура в конкретній конструкції, або виправляється деформація. Можливо ви прочитаєте, що ці проблеми вирішуються за допомогою гарантійного ремонту.