Більша частина робіт зі склом потребують особливих умінь та відповідного інструментарію, проте частина з них цілком під силу й новачкам у цьому ділі. Здійснювати їх можливо у домашніх умовах. До таких робіт можна віднести різку скла та його свердління.
Основним інструментом скляра є склоріз. Найвідомішими моделями склорізів є роликові та алмазні, вони відрізняються ріжучим елементом. Зерно штучного алмазу використовується переважно для розрізання по прямій лінії тонкого скла. Але в домашніх умовах краще користуватися моделями з твердотопними роликами, бо якісний алмазний склоріз не часто можна зустріти у когось вдома.
Різні моделі склорізів:
Склоріз по лінії різання проводять натискаючи не більш ніж помірно, від площини скла відривати його не можна. Тонколистове скло можна розділити після надрізу, якщо розтягати фрагменти в протилежні сторони на одному з боків.
Головна деталь у роликовому склорізі, відповідно - ріжучий ролик. Ролики розрізняються кутом заточення, товщиною, посадковим та зовнішнім діаметром, а ще матеріалами з яких вони виготовлені. Для розрізання більш товстого скла потрібен ролик з тупішим кутом заточення. Взагалі кут заточення може знаходитись в діапазоні 77-165 градусів.
Насадка на дриль еластичний шліфувальний круг – має липучку для приєднання личкувальної водостійкої шкірки.