На товстому склі початок та кінець різу знизу простукують маленьким молотком, після чого, сумістивши різ з кромкою столу, обома руками відламують його.
Надрізане скло товщиною 2-4 мм (тонке) краще розтягнути руками (пальцями). Саме розтягнути в протилежні боки, при такій технології буде рівною лінія розлому та не буде «косинок»по кутах скла. При відламуванні товстого (завтовшки 5 мм та більше) скла таке вже неможливе – не вистачить сил. В цьому випадку треба попередньо простукати зі зворотного боку початок та кінець різу маленьким молотком. Після цього скло кладуть так, щоб різ точно збігався з краєм столу, згори скло фіксують рівною дошкою і парою струбцин та, схопивши обома руками частину скла, що відокремлюють, різко згинають її донизу. Важлива умова –руки мають рухатись точно одночасно. Щоб відламати вузькі смужки скла використовують спеціальні щипці.
Коли вже скло вирізане та має потрібні розміри, залишається небезпека порізатись його гострими кромками. Тож їх треба притупити. В аматорських умовах для цього можна скористатися:
Інколи виникає потреба свердлити отвори в дзеркалі або склі, та для цих операцій виробляють особливі свердла.
Обов’язковим постулатом при свердлінні скла є встановлення дрилю на свердлильний стояк. Якщо необхідно свердлити отвори невеличкого діаметру (менші за 2,5 мм), згодиться популярна нині бормашина, але її також слід закріпляти в стояку.
При свердлінні скла дриль або бормашину обов'язково встановлюють в свердлильний стояк. Зручно подавати мастильно-охолоджувальну рідину з використанням шприца. Кільце з пластику потрібне щоб утримати рідини в місці свердління.
Скло свердлять обов'язково використовуючи мастильно-охолоджувальну рідину, яка охолоджує свердло, хоча можна скористатися і водою.
Є свій порядок свердління. На першому етапі свердлять скло з одного боку, обробляючи десь дві третини товщини. Далі його перевертають, свердло суміщають з центром отвору та свердлять до кінця. Це дає можливість уникнути відколів навколо отвору.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!