Зістарені меблі – стильно та недорого
Старовинні меблі є вишуканими та чудовими, але не кожен може собі дозволити таку розкіш. Але не слід засмучуватися з цього приводу – штучно зістарені меблі можуть стати не менш цікавою прикрасою інтер’єрів заміського будинку.
Старовинні фарбовані меблі є одною з головних особливостей французького стилю Прованс, якому притаманна не лише функціональна, але й декоративна спрямованість. Меблі у цьому стилі відрізняються своєю потертістю та вицвілою або облупленою фарбою. Якщо вам у спадщину не перепало трішки старовинних меблів, можна успішно виправити ей неуспіх власноруч.
Для цієї роботи потрібні нові недорогі меблі, хоча можна скористатися і старими, які не слід одразу відносити на смітник, а намагатися вдихнути в них нове життя.
Головне завдання при штучному старінні – сформувати на поверхні речі мікрорельєф, який і створює необхідне враження, що вона «поточена часом». Це можна зробити механічним методом або нанесенням багатошарового фарбового покриття.
Створення рельєфної поверхні зачищенням
Цей метод добре використовувати для декорування нових недорогих меблів з сосни, яка має м’яку деревину та чудово підходить для створення фактури зістареної дошки. Для експерименту можна обрати недорогий журнальний столик зі звичайною клеєною сосновою стільницею.
Для надання бажаного ефекту на першому етапі обробляють поверхню стільниці жорсткою металевою щіткою рухаючись вздовж волокон. При цьому м’які волокна весняного приросту всередині річних кілець легко витираються, а більш тверді волокна та сучки залишаються, тим самим створюється мікрорел’єф, подібний до того, який з’являється при тривалій дії на нефарбовану деревину сонця, вітру та дощу.
1. Обробка стільниці журнального столика жорствою металевою щіткою. 2. Личкування дрібною личкувальною шкіркою.
Після цього поверхню стільниці обробляють дрібною личкувальною шкіркою для видалення задирів, а пил видаляють щіткою з м’якою щетиною.
В результаті отримують чудову рельєфну структуру на стільниці, заважати ілюзії старовини може лише яскравий жовтий колір нової деревини. Тому деревину продовжують старити і далі.
3. Очищення поверхні обробленої стільниці від пилу м’якою щіткою. 4. Фарбування поверхні стільниці матовою емаллю.
Підсилення ефекту старіння
Для підсилення ефекту старіння поверхні надають більш потертого вигляду, для чого фарбують її міцною матовою алкідною емаллю в два шари з проміжним висушуванням та обкоруванням поверхні. При виконанні цієї роботи треба пильнувати, щоб фарбованими були всі заглиблення на рельєфі. Після двох шарів фарбування рельєф проявиться чіткіше. Це вже велика декоративна перемога та в принципі, на цьому етапі можна і зупинитися.
5 Шліфування фарбованої стільниці. 6. Виявлення рельєфу зістареної стільниці.