Труби для водогону у будинку / Будівельні матеріали
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Труби для водогону у будинку


trubi_fitingi0.jpg (98.6 Kb)

У наші часи для розведення водогону всередині будинку використовують поліпропіленові труби. Треба зважати, що поліпропіленові труби для гарячого водопостачання мають товстіші стінки та обладнані армуванням (маркування PN25). Для холодного водопостачання можна використовувати й труби PN20.

trubi_fitingi1.jpg (36.47 Kb)

Металопластикові труби відрізняє деяка ненадійність з’єднань з фітингами, невелика механічна міцність, тому вони не зовсім до речі для складного розведення.

Мідні труби використовують нечасто, бо вони дорогі.

Сталеві труби гірше пластика по всіх параметрах.

Щоб взнати потрібний діаметр труб слід здійснити гідравлічний розрахунок, а він не дуже простий, до того ж приводить практично до однакових результатів, коли мова йде про побутове застосування. Тому до розрахунків у цьому випадку не вдаються, а користуються напрацьованими варіантами.

Зазвичай, витрата води крізь один кран складає п’ять-шість літрів на хвилину, тому все розведення в будинку виконують поліпропіленовими трубами з зовнішнім діаметром у двадцять міліметрів, перепускна здатність яких відповідає умові підключення декількох споживачів, що працюють одноразово при довжині трубопроводу до десяти метрів. Така труба по перепускній здатності така ж сама, к металева труба у пів дюйма або металопластикова труба у 16 мм.

Але при збільшенні довжини труби збільшується і її гідравлічний опір на рівень якого впливає також кількість місцевих чинників – поворотів, розгалужень та т. ін. Все це прив’язується до довжини труб. Рекомендації з цього приводу говорять, що при довжині труб до 10 м слід приймати діаметр 20мм, від 10 до 30 метрів використовувати труби діаметром 25 мм, а більше 30метрів – діаметром 32 мм для звичайного водопостачання будинку або квартири.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Труба 25 мм в змозі пропустити біля тридцяти літрів води за хвилину без значного підвищення гідравлічного опору, якщо її довжина не перевищує десяти метрів. Таким чином, короткий колектор з трубою у 25 мм може забезпечити п’ять кранів, що працюють одночасно. Труба 32 мм - 50 літрів за хвилину, а труба 38 мм - 75 літрів за хвилину.

Для розрахунків зазвичай беруть чотири споживачі, що працюють одночасно, це пральна машина, посудомийна машина, душ, унітаз та звичайний кран.

Водовід до будинку звичайно виконують трубою у 25 – 38 мм з урахуванням довжини, технічних рекомендацій до помпової станції та назначеного об’єму гідроакумулятора.

Особливих складнощів у монтажі водоводу для власного будинку немає, а питання обрання помпи, її встановлення та підключення налаштуванню автоматики та підбору гідроакумулятора можна вирішити в процесі роботи, хоча все ж краще викликати кваліфікованого фахівця. Але залишається ще багато рутинної роботи, як от свердлення стін, пайка поліпропіленових труб та т. ін., що можна виконувати й власноруч.

trubi_fitingi2.jpg (56.16 Kb)

Але перед тим має бути в деталях намальована схема трубопроводів з позначенням усіх довжин та фітінгів. Без цієї схеми не слід братися навіть за прості водоводи.

Перш ніж паяти трубопровід, треба позначити на стіні, підлозі або інших місцях, де він буде розташований, місця знаходження фітингів, проходів крізь стіни. Ще раз визначити відстані та довжини труб з урахуванням запайки у фітингах. Це зменшить вірогідність помилок та пришвидшить роботу.Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дитяча кімната для дівчинки, н...

14 Apr 2021 ,orest
Говоримо та показуємо на прикладах як облашт...

20+ гарних маленьких умивальни...

14 Apr 2021 ,orest
Якщо у вас маленька ванна кімната або ви хоче...

Чорний колір у ванній кімнаті ...

13 Apr 2021 ,orest
Полюбіть чорний колір у ванній кімнаті

Новий тренд декорацій інтер’єр...

13 Apr 2021 ,orest
Африканську трава пампас найчастіше використо...

Ідеї декорацій для великодня 2...

13 Apr 2021 ,orest
красиві декорації для великодня

Тенденції дизайну інтер’єру на...

09 Apr 2021 ,orest
Ми виписали 10 найсвіжіших трендів в дизайн і...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up