Труби для водогону у будинку / Будівельні матеріали
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Труби для водогону у будинку


trubi_fitingi0.jpg (98.6 Kb)

У наші часи для розведення водогону всередині будинку використовують поліпропіленові труби. Треба зважати, що поліпропіленові труби для гарячого водопостачання мають товстіші стінки та обладнані армуванням (маркування PN25). Для холодного водопостачання можна використовувати й труби PN20.

trubi_fitingi1.jpg (36.47 Kb)

Металопластикові труби відрізняє деяка ненадійність з’єднань з фітингами, невелика механічна міцність, тому вони не зовсім до речі для складного розведення.

Мідні труби використовують нечасто, бо вони дорогі.

Сталеві труби гірше пластика по всіх параметрах.

Щоб взнати потрібний діаметр труб слід здійснити гідравлічний розрахунок, а він не дуже простий, до того ж приводить практично до однакових результатів, коли мова йде про побутове застосування. Тому до розрахунків у цьому випадку не вдаються, а користуються напрацьованими варіантами.

Зазвичай, витрата води крізь один кран складає п’ять-шість літрів на хвилину, тому все розведення в будинку виконують поліпропіленовими трубами з зовнішнім діаметром у двадцять міліметрів, перепускна здатність яких відповідає умові підключення декількох споживачів, що працюють одноразово при довжині трубопроводу до десяти метрів. Така труба по перепускній здатності така ж сама, к металева труба у пів дюйма або металопластикова труба у 16 мм.

Але при збільшенні довжини труби збільшується і її гідравлічний опір на рівень якого впливає також кількість місцевих чинників – поворотів, розгалужень та т. ін. Все це прив’язується до довжини труб. Рекомендації з цього приводу говорять, що при довжині труб до 10 м слід приймати діаметр 20мм, від 10 до 30 метрів використовувати труби діаметром 25 мм, а більше 30метрів – діаметром 32 мм для звичайного водопостачання будинку або квартири.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Труба 25 мм в змозі пропустити біля тридцяти літрів води за хвилину без значного підвищення гідравлічного опору, якщо її довжина не перевищує десяти метрів. Таким чином, короткий колектор з трубою у 25 мм може забезпечити п’ять кранів, що працюють одночасно. Труба 32 мм - 50 літрів за хвилину, а труба 38 мм - 75 літрів за хвилину.

Для розрахунків зазвичай беруть чотири споживачі, що працюють одночасно, це пральна машина, посудомийна машина, душ, унітаз та звичайний кран.

Водовід до будинку звичайно виконують трубою у 25 – 38 мм з урахуванням довжини, технічних рекомендацій до помпової станції та назначеного об’єму гідроакумулятора.

Особливих складнощів у монтажі водоводу для власного будинку немає, а питання обрання помпи, її встановлення та підключення налаштуванню автоматики та підбору гідроакумулятора можна вирішити в процесі роботи, хоча все ж краще викликати кваліфікованого фахівця. Але залишається ще багато рутинної роботи, як от свердлення стін, пайка поліпропіленових труб та т. ін., що можна виконувати й власноруч.

trubi_fitingi2.jpg (56.16 Kb)

Але перед тим має бути в деталях намальована схема трубопроводів з позначенням усіх довжин та фітінгів. Без цієї схеми не слід братися навіть за прості водоводи.

Перш ніж паяти трубопровід, треба позначити на стіні, підлозі або інших місцях, де він буде розташований, місця знаходження фітингів, проходів крізь стіни. Ще раз визначити відстані та довжини труб з урахуванням запайки у фітингах. Це зменшить вірогідність помилок та пришвидшить роботу.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

26 Sep 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Фасад будинку. 70 ідеї

26 Sep 2022 ,fersht
Фасад будівлі це захист будинку від зовнішні...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

26 Sep 2022 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Маленькі будинки. Ідеальний ва...

26 Sep 2022 ,fersht
Маленькі будинки це ідеальний варіант для за...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

26 Sep 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Плитка для стежки своїми рукам...

26 Sep 2022 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Casino Zeus про украинские онл...

26 Sep 2022 ,fersht
Эксперт в области азартных игр Алексей Иванов...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up