Як правильно обрати гіпсокартон та профілі для нього / Будівельні матеріали
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Як правильно обрати гіпсокартон та профілі для нього


gipsokarton_vibir_2.jpg (200.03 Kb)

Купуючи гіпсокартон, зверніть увагу на його кути – вони не мають бути зламані, притолочені або прим’яті, на листах повинно бути відірваного паперу.

Треба пильнувати за умовами зберігання матеріалу. Згідно з правилами листи гіпсокартону мають зберігатися в горизонтальному положенні в критих сховищах. Якщо ви побачили, що матеріал зберігається під відкритим небом, краще не купляти в такому місці. Гіпсокартон тут міг набрати зайвої вологи.

Якщо ви обрали вологостійкий гіпсокартон, однаково його краще ізолювати від вологи. Облицьований плиткою або просто фарбований гіпсокартон у вологому приміщенні однозначно буде відчувати себе краще, ніж необроблений.

Не дозвольте продати собі пакувальний лист! Це звичайний лист гіпсокартону, але він самий нижній у купці листів, а ці купки досить велику та важкі. Їх вантажать для транспортування та пересувають складом за допомогою вантажної техніки. Нерідко в наслідок цього нижній лист зазнає пошкоджень або просто ламається. Про це знають виробники, які ставлять на цей лист маркування «Пакувальний лист». Це лист не призначений для продажу, він має бути утилізований або реалізований як б/в матеріал. Деякі продавці нехтують цим правилом.

gipsokarton_vibir.jpg (238.09 Kb)

Розрахунок гіпсокартону

Найелементарніший розрахунок – розділити площу стіни, не відкидаючи віконні та дверні прорізи, на площу конкретного листа, власником який ви є, або збираєтесь придбати. Однак, це додаткові витрати та велика кількість відходів. Фрагменти, які вирізані у місцях розташування прорізів, можуть бути використані в подальшому, наприклад, там де довжини або ширини матеріалу буде невистачати. Але, можна абсолютно точно порахувати кількість листів, скориставшись онлайн-калькуляторами для гіпсокартонних листів. Деякі з них роблять розрахунок не лише кількості листів, але й саморізів та профілів.

Профілі для гіпсокартону

При купівлі остерігайтесь білих плям. Нерідко, заґрунтовані торці профілів свідчать про погане цинкування або неадекватному зберіганні, тобто під ґрунтом ховається іржа. Цинкована поверхні повинна рівномірно блищати, на ній не має бути білих плям.

При купівлі профілів та інших комплектуючих треба звернути увагу на товщину металу – вона має бути однаковою по всьому виробу.

Для створення повноцінного каркасу під гіпсокартон використовують декілька видів профілю та з’єднувальних елементів. Для складання конструкцій на стінах та стелі використовують такі різновиди профілів – UD, CD, CW, арковий.

Напрямний профіль UD

ud.jpg (83.8 Kb)

Головне призначення профілю UD – створення площини майбутньої поверхні, яка буде обшиватися. Якщо планується формування каркасу для обшиття гіпсокартоном стін або стелі, то саме його прикріпляють за периметром майбутнього каркасу. Основний критерій надійності UD профілю – товщина металу: чим товстіше сталь, тим надійніше конструкція. Профіль з тонкої сталі можна використовувати виключно для обшиття стін, а з тонколистової сталі можна використовувати для стельових конструкцій.

Несучий профіль CD

prof.jpg (66.1 Kb)

Такий тип профілю використовується для остаточного формування металевого каркасу, та такі профілі несуть головне навантаження, бо саме на них прикріпляється гіпсокартон та саме вони відповідають за жорсткість та надійність каркасу. І профілі UD, і профілі CD виготовляють різної товщини. Розміри найбільш популярного CD профілю – 60х25х3000 мм. Для приміщень з великою площею використовують профіль довжиною 4000 мм.

Арковий профіль

arochnii.jpg (60.33 Kb)

Це той же напрямний або несучий профіль, який має багато надрізів з бічних сторін з метою оформлення криволінійних конструкцій.

Профіль для стояків

cw.jpg (62.32 Kb)

Як видно з назви, цей профіль (CW) використовується для виготовлення стояків у приміщенні. Довжина профілю – 3 м, розміри перетину – 50х70 мм.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!



Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

30 Dec 2021 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

14 Feb 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн сходів в будинку. Всі в...

03 Jun 2022 ,orest
Сходи на другий поверх, підберіть який тип ва...

Дизайн металевих сходів до буд...

03 Jun 2022 ,orest
Перед тим як будувати зовнішні сходи з вулиці...

Як зробити дерев’яні сходи в б...

03 Jun 2022 ,orest
Дерев'яні сходи в будинку показуємо як зробит...

Дизайн дитячої кімнати для дво...

03 Jun 2022 ,fersht
Дуже часто трапляється так, що дівчинка та х...

Сходи до будинку своїми руками...

03 Jun 2022 ,konsol
Надворі найбільш підходящим варіантом для схо...

Дерев’яні та плетені огорожі д...

03 Jun 2022 ,konsol
Привабливі огорожі для клумб, виготовлені з д...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up