Як правильно обрати гіпсокартон та профілі для нього / Будівельні матеріали
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Як правильно обрати гіпсокартон та профілі для нього


gipsokarton_vibir_2.jpg (200.03 Kb)

Купуючи гіпсокартон, зверніть увагу на його кути – вони не мають бути зламані, притолочені або прим’яті, на листах повинно бути відірваного паперу.

Треба пильнувати за умовами зберігання матеріалу. Згідно з правилами листи гіпсокартону мають зберігатися в горизонтальному положенні в критих сховищах. Якщо ви побачили, що матеріал зберігається під відкритим небом, краще не купляти в такому місці. Гіпсокартон тут міг набрати зайвої вологи.

Якщо ви обрали вологостійкий гіпсокартон, однаково його краще ізолювати від вологи. Облицьований плиткою або просто фарбований гіпсокартон у вологому приміщенні однозначно буде відчувати себе краще, ніж необроблений.

Не дозвольте продати собі пакувальний лист! Це звичайний лист гіпсокартону, але він самий нижній у купці листів, а ці купки досить велику та важкі. Їх вантажать для транспортування та пересувають складом за допомогою вантажної техніки. Нерідко в наслідок цього нижній лист зазнає пошкоджень або просто ламається. Про це знають виробники, які ставлять на цей лист маркування «Пакувальний лист». Це лист не призначений для продажу, він має бути утилізований або реалізований як б/в матеріал. Деякі продавці нехтують цим правилом.

gipsokarton_vibir.jpg (238.09 Kb)

Розрахунок гіпсокартону

Найелементарніший розрахунок – розділити площу стіни, не відкидаючи віконні та дверні прорізи, на площу конкретного листа, власником який ви є, або збираєтесь придбати. Однак, це додаткові витрати та велика кількість відходів. Фрагменти, які вирізані у місцях розташування прорізів, можуть бути використані в подальшому, наприклад, там де довжини або ширини матеріалу буде невистачати. Але, можна абсолютно точно порахувати кількість листів, скориставшись онлайн-калькуляторами для гіпсокартонних листів. Деякі з них роблять розрахунок не лише кількості листів, але й саморізів та профілів.

Профілі для гіпсокартону

При купівлі остерігайтесь білих плям. Нерідко, заґрунтовані торці профілів свідчать про погане цинкування або неадекватному зберіганні, тобто під ґрунтом ховається іржа. Цинкована поверхні повинна рівномірно блищати, на ній не має бути білих плям.

При купівлі профілів та інших комплектуючих треба звернути увагу на товщину металу – вона має бути однаковою по всьому виробу.

Для створення повноцінного каркасу під гіпсокартон використовують декілька видів профілю та з’єднувальних елементів. Для складання конструкцій на стінах та стелі використовують такі різновиди профілів – UD, CD, CW, арковий.

Напрямний профіль UD

ud.jpg (83.8 Kb)

Головне призначення профілю UD – створення площини майбутньої поверхні, яка буде обшиватися. Якщо планується формування каркасу для обшиття гіпсокартоном стін або стелі, то саме його прикріпляють за периметром майбутнього каркасу. Основний критерій надійності UD профілю – товщина металу: чим товстіше сталь, тим надійніше конструкція. Профіль з тонкої сталі можна використовувати виключно для обшиття стін, а з тонколистової сталі можна використовувати для стельових конструкцій.

Несучий профіль CD

prof.jpg (66.1 Kb)

Такий тип профілю використовується для остаточного формування металевого каркасу, та такі профілі несуть головне навантаження, бо саме на них прикріпляється гіпсокартон та саме вони відповідають за жорсткість та надійність каркасу. І профілі UD, і профілі CD виготовляють різної товщини. Розміри найбільш популярного CD профілю – 60х25х3000 мм. Для приміщень з великою площею використовують профіль довжиною 4000 мм.

Арковий профіль

arochnii.jpg (60.33 Kb)

Це той же напрямний або несучий профіль, який має багато надрізів з бічних сторін з метою оформлення криволінійних конструкцій.

Профіль для стояків

cw.jpg (62.32 Kb)

Як видно з назви, цей профіль (CW) використовується для виготовлення стояків у приміщенні. Довжина профілю – 3 м, розміри перетину – 50х70 мм.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up