Багатоцільовий візок

By: Євген

bagato_vizok0

Набагато важче вести багатогалузеве господарство на ділянці без низки засобів малої механізації різного призначення. Але можна збудувати і багатоцільовий візок, на базову основу якого можна було б навішувати механізми та приладдя, які потрібні для конкретних робіт.

Одна з можливих конструкцій такого візка складається з напівеліптичних боковин 1, єднальних поперечних труб 2 та знімної ручки 3. Боковини створюються двома трубами, що згинаються по півколу, та з’єднуються втулками 5 , (з урізків труби) по торцях. Втулки також з’єднані металевими кутками 6. До втулок 5 приварюють напрямні втулки 7 для встановлення опорних коліс або інших опор. До боковин в нижній частині приварюють вилки 4, подібні до велосипедних, які дають можливість легко знімати та встановлювати колеса разом з їхніми осями. З урахуванням призначення візка та умов роботи можна застосовувати колеса від велосипеду, мотоцикла, мопеда чи дитячого візочка.

bagato_vizok1

Візочок комплектується підйомним пристроєм, який складається з труби 1;, до неї приварюють чотири кронштейна 2, які попарно з’єднані в верхній частині віссю 3, що знімається, а також важелем 4 під кутом 120о до кронштейна. Труба пристрою надягається на єднальні поперечні труби візочка, коли в цьому виникає потреба.

bagato_vizok2

В боковинах візочку, поперечних трубах та поздовжніх кутках просвердлені отвори для навішування на нього різних знарядь, пристроїв та засобів. Всі рухомі з’єднання фіксують шпениками. З урахуванням видів вантажів, що треба пересунути, а також виконуваних робіт, до візочка виготовляють декілька різновидів жорстких та гнучких зачепів та закріпляють їх або на осях кронштейнів підйомного пристрою, або безпосередньо на поперечні труби візочка, або до його поздовжніх кутків, виймають шпеники, що фіксують ширину колії візка, встановлюють ширину, яка потрібна для виконання конкретного виду робіт та фіксують колеса в потрібному напрямі.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

На присадибній ділянці до найбільш типових робіт можна віднести перевезення різних ящиків з картоплею, овочами, фруктами. Для того, щоб їх підіймати та транспортувати використовують захвати з чотирьох металевих прутів або урізків трубок, що загнуті під прямим кутом з одного боку та загнуті гачком з другого (для навішування на кронштейни підйомного пристосування). Для підйому ящика візок встановлюють таким чином, щоб його колеса знаходились за боковими бортами ящика, після того кронштейни з захватами опускають важелями у нижнє положення, загнуті кінці захватів заводять під ящик, важелями повертають кронштейни у вихідне положення та фіксують.

bagato_vizok3

Кoли випадає сніг, навіть неглибокий покрив заважає перевезенню вантажів візочком, тому передбачено встановлення його на лижі (а). Багатоцільовий візочок, якщо його ручку спустити до рівня зчеплення, а до боковин знизу прикріпити ресори з пружної металевої полоси (б), помітно розширює можливості по перевезенню вантажів велосипедом або мотоциклом з коляскою.

Складана конструкція багатоцільового візочку вигідно відрізняє його від інших подібних засобів. Оскільки він є розбірним, при перевезенні він займає мало місця. Візочок є технологічним у виготовленні та практичним у роботі, на ньому можуть бути використані колеса різного типу, він дозволяє людині підіймати та перевозити різноманітні вантажі, не прикладаючи великих зусиль та з ним можна виконувати інші різновиди робіт.