Будівельний степлер – оснащення

By: Євген

stepler_2

Звичайний витратний матеріал для степлерів, це П-подібні скоби, які відрізняються розмірами. Головні з них, це глибина (довжина ніжки), ширина та товщина матеріалу, з якого вона зроблена. Використання скоб у степлері дає перевагу у площині притискання матеріалу, що закріплюється, у порівнянні з цвяхом – вона значно більша. Кінці скоб загострені для легкого проникнення їх у матеріал.

Параметри скоб, які бажано використовувати та тому чи іншому обладнанні вказані у інструкції з експлуатації, або безпосередньо на інструменті.

Степлери, призначені для декоративних робіт, використовують скоби глибиною 4-8 мм, вони пробивають лише м’які матеріали – папір, тканину, поролон. Тут прикладаються невеликі зусилля, тому більшість деталей виготовляють з пластика.

Інструмент для скоб довжиною більше 10 мм виготовляють більш міцним, багато деталей металевих. Найбільш популярні моделі степлерів розраховані на скоби 4-14 мм. Зазвичай, це досить надійний інструмент, який має функцію регулювання сили удару. Це гвинтовий регулятор, який змінює параметри стиснення пружини у механічних моделей та спеціальне коліщатко – у електричних. Якщо сила удару недостатня – скоба не повністю зайде у матеріал, кріплення виявиться ненадійним. Занадто сильний удар може пошкодити матеріал.

Для визначення необхідних розмірів скоби беруть до уваги й товщину матеріалу, що пришивається, на нього має приходитись третина довжини ніжки скоби. Дві третини, що залишаються зайдуть у матеріал основи. У будь-якому випадку на матеріал, який прикріпляють не має уходити більше половини довжини скоби. Інакше відстані між кріпленнями прийдеться зменшувати.

Скоби реалізують у вигляді касет, типовий розмір позначений на упаковці двома цифрами. Перша означає ширину, а друга – глибину. Наприклад – 24/8 має ширину 24 мм та довжину ніжки 8 мм.

Крім того, виробники позначають тип скоб кольором на упаковці. Наприклад, найбільш розповсюджена універсальна скоба типу 53 має ширину 11,4 та товщину 0,75 мм, а довжину ніжки – 6-14 мм. Цей тип позначається червоним кольором. Професійний тип 140 позначають чорним кольором. Ширина скоб тут 10,6 мм, товщина – 1,25 мм.

Для декоративно-прикладних робіт використовують скоби типу 13 – вони позначені жовтим. Розміри ті ж, що у типу 140, але вони тонші – 0,75 мм. Довжина ніжки 4-14 мм.

За матеріалом, з якого вироблені скоби, вони бувають м’якими (металевими), загартованими, з цинковим або мідним покриттям.

Для кріплення телевізійних або інтернет кабелів може використовуватись тип 35, позначений білим кольором.

Деякі степлери можуть забивати шпильки та цвяхи, які як і скоби продаються у касетах.

steps1_4

01 П-подібні скоби для степлерів. 02 Касети з цвяхами для степлерів. 03 U-подібні скоби. 04 Закріплення кабелю U-подібними скобами.

steps5

05 Кейс для механічного будівельного степлера. Коробки зі скобами позначені різними кольорами.