Будівельний степлер – різновиди

By: Євген

Степлер, це удосконалений молоток, тому треба тримати його серед інструментів домашнього майстра.

step0

Існує декілька різновидів степлерів – механічні, електричні, пневматичні. При роботі скоба забивається ударником, який призводить до руху зведена пружина (в механічних та електричних пристроях) або стиснене повітря (у пневматичних).

Механічний степлер

Це доступний інструмент. Найпростіші моделі оснащені торсійною пружиною, але, щоб її стиснути, потрібне підвищене зусилля. У професійних механічних степлерах встановлюють ресорну (пластинчату) пружину, від чого працювати легше, але й коштує такий інструмент дорожче. Корпуси професійних зразків виготовляють з легких стопів. Прості варіанти – сталеві, а дешеві – у пластиковому корпусі.

З метою зменшення відбою виробники використовують демпфувальні накладки на держаках. Клас інструменту визначається малим відбоєм та низьким рівнем шуму. Недоліком механічних степлерів вважається невелика потужність у порівнянні з електричним та пневматичним інструментом.

step1_2

1_2 При роботі степлером можна закріпити плівку або пластикову панель

step3_4

3 Степлером можна закріпити утеплювач. 4 На ділянці степлер допоможе при спорудженні кролятника.

step5_6

5 Степлер при виготовленні та ремонті меблів. 6 Степлер використовується при вирішенні дизайнерських завдань, коли треба прикріпити полотно.

step7

7 Степлер можна використовувати навіть для ремонту взуття

Електричний степлер

Якщо треба виконувати великі об’єми робіт, краще користуватися електричним степлером. Він потужніший за механічний та ним можна забивати більші скоби. Механічними важко працювати зі скобами, більшими за 15 мм, а для електричних нормою є скоби у 25 мм, а є й варіанти, пристосовані для 50 мм скоб.

Електричні степлери важать зазвичай 1,2-2,0 кг та мають багато додаткових функцій: поступове чи покрокове регулювання сили удару, запобіжник, контроль частоти імпульсу, датчик глибини, багаторазовий удар. У деяких моделях є пристосування для видалення скоб. Електричний інструмент розрахований на частоту 20-30 ударів за хвилину.

При роботі з електричним інструментів дуже важливою є техніка безпеки. Перед завантаженням скоб його ставлять на запобіжник. Завантаження здійснюється переважно знизу: інструмент перевертають, зсувають фіксатор та просувають скоби вздовж напрямних.

До недоліків електричних інструментів відносять їх більшу вартість та вагу. Вони «прив’язані» до розетки. Є й акумуляторні варіанти, але вони ще дорожчі та важчі мережевих зразків.

stepe1_2

1 Маючи велику потужність електричний степлер легко пробиває MDF та ДВП. 2 Зручно користуватися акумуляторним степлером, але потрібно регулярно підзаряджати акумулятор.

Пневматичний степлер

Для цього пристрою потрібний дорогий компресор, тому його використовують переважно професіонали. Але саме цей інструмент забезпечує максимальну силу удару. Найбільша продуктивність досягається завдяки великій «швидкострільності» пневматичного степлера, яка вдвічі перевищує електричні зразки.

Удар тут забезпечується не пружиною, а пневмоциліндром. Інструмент є простим у використанні та може служити дуже довго.

stepp1_2

1_2 Головна перевага пневматичного степлера – велика потужність. Це дозволяє використовувати його при кріпленні рейок, міцних та товстих листових матеріалів.

stepp3_4

3 Ним можна закріпляти плінтуси, карнизи, лиштву дверей та вікон. 4 При великому об’ємі робіт цей інструмент використовують і при складанні меблів.