Додаткова опора для довгих деталей / Обладнання
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Додаткова опора для довгих деталей


dodopora0.jpg (55.83 Kb)

Важко утримувати довгі заготівки при обробці їх на настільному обладнанні свердлильних, фрезерних, токарних та личкувальних верстатах. Робочі столи у настільних верстатів, зазвичай – невеличких розмірів. Регульовані опори значно збільшують можливості таких верстатів.

Якщо зробити таку опору, що приведена на малюнку нижче, змонтувати її на відстані від робочого місця таким чином, щоб звисаючий кінець заготівки, що обробляється, ковзався по валику опори, робота позбавиться багатьох проблем. Виставити у правильному положенні цей пристрій можна дуже точно регулюванням висоти. Хід цього валика складає десь 25 мм.

З товстої фанери треба випиляти втулки А та вклеїти у відрізаний шматок труби з ПХВ. У втулках в отвори ставлять вісь Ø25 мм. Вісь з твердої деревини мусить вільно обертатися у отворах. Звдопомогою шурупів та клею складають каретку (деталі Б та В), та вставляють валик у неї. Потім для підгонки складають основу з деталей Г та Д насух. Каретку треба максимально точно припасувати до основи, оскільки вона має досить щільно заходити у порожнину основи, але при тому – вільно, без заїдань пересуватися. Можливо, прийдеться затупити ребра каретки.

. . . . . .

Закінчивши підгонку, основу склеюють, а з’єднання ще підсилюють і шурупами. Ставлять у отвір диска закладний болт для регулювання висоти Е та навертають гайку з шайбою, далі ввертають болт у Т-видну гайку, що запресована у каретку, у деталь В. Каретку вставляють у основу, прикручують її шурупами до плити Ж. Обрати розміри плити можна в залежності від заготівок, що обробляються та висоти обладнання, що використовується.

dodopora1.jpg (28.09 Kb)

Щоб виставити у правильному положенні на рівні робочого столу опорний валик, опору встановлюють на верстат на зручній відстані та притискають струбцинами плиту пристрою до верстату. Кладуть на опірний валик та робочий стіл верстату лінійку на ребро, та обертають диск підбору висоти доти, доки не зникне зазор між нижнім ребром лінійки та поверхнею робочого столу.

Дивіться відео ідеї сухого струмка

Конструкція регульованої опори

1. Шуруп з плоскою голівкою 2. Отвір Ø4 мм 3. Закладний болт М10х75 4. Шайба 5. Гайка М10 6. Отвір Ø4 мм з вибіркою Ø25х10 мм 7. Шуруп з плоскою голівкою 8. Т-видна гайка М10 9. Вибірка Ø25х3 мм з нижнього боку 10. Штифт довжиною 20 мм 11. Глухий отвір Ø25х12 мм 12. Втулка 13. Вісь Ø25х180 мм 14. Труба з ПХВ Ø75х150 мм

dodopora2.jpg (72.96 Kb)


Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Тераса, прибудована до будинку...

06 May 2021 ,orest
Тераса - місце де захочете побачитись з друзя...

Як зробити світильники для вла...

05 May 2021 ,orest
Світлий сад чи подвір'я мрія кожної господині...

Шпалери для спальні, 50+ ідей ...

05 May 2021 ,orest
Від біло шовкових до великих яскравих фото шп...

Біла кухня в світлих тонах 50 ...

30 Apr 2021 ,orest
Світлі кухні завжди в моді, показуємо на фото...

Вы решили купить дом: что даль...

29 Apr 2021 ,fersht
Покупка дома — это серьезный шаг. Чтобы в буд...

Як зробити дерев’яні сходи в б...

28 Apr 2021 ,orest
Дерев'яні сходи в будинку показуємо як зробит...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up