Електричний дриль / Обладнання
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Електричний дриль


eldril0.jpg (85.22 Kb)

У господарстві дриль – один з найбільш потрібних інструментів. Без нього неможливо виконати більшість навіть елементарних робіт.

Сучасний електричний дриль призначений в першу чергу для свердлення – найбільш розповсюдженого виду столярських робіт. Інтелектуальна електроніка, декілька режимів роботи, дуже зручні ергономічні рішення роблять сам інструмент достатньо продуктивним та універсальним, а роботу з ним – приємною та необтяжливою. Використання ж додаткового оснащення перетворює дриль в інструмент, за допомогою якого можна виконувати роботи в дуже широких функціональних межах.

Дрилі розділяють на побутові та професійні. Для безперервної експлуатації обирають потужний інструмент, здатний витримувати великі навантаження та працювати без перерви довгий термін – 6-8 годин щоденно.

Побутові варіанти зазвичай мають потужність 350-800 Вт та розраховані на роботу не більш трьох-чотирьох годин на добу по схемі 1/1, тобто, після 15-20 хвилин використання слід робити перерву на такий же час.

Існують два типи патронів для дрилю – ключовий (01) та швидкозатискний (02). В першому варіанті свердло закріпляють особливим ключем – це надійне кріплення і воно недарма використовується переважно на потужних дрилях. В них зручно закріпляти свердло однією рукою, а при варіанті 02 – потрібні дві руки, що є незручним.

eldril1.jpg (30.79 Kb). . . . . . .

1 – вимикач з регулятором обертів, 2 – реверс, 3 – електромотор, 4 – крильчатка для охолодження, 5 – перемикач режимів, 6 – редуктор, 7 - патрон

eldril2.jpg (46.68 Kb)

Кожний тип свердел розрахований на обробку якогось визначеного матеріалу. Свердла по дереву, каменю, металу, пластику – різні. Є й такі свердла, які розраховані для свердлення різних матеріалів. Наприклад, свердла з швидкорізальної сталі можна використовувати при роботі з деревом, пластиком, металом. Але для свердлення отворів під дюбелі к бетонній або камінній стіні треба вже стійкіші свердла з твердостопної сталі. Великі отвори у дерев’яних деталях свердлять корончатими свердлами, у яких змінюється кільцева робоча частина. Для точного свердлення отворів у деревині використовують свердла з центром, що задає напрям. Якщо гвинтові або спіральні свердла по дереву не мають потрібного діаметру, користуються простими або розсувними свердлами, або свердлами Форстнера. Для глибокого свердлення використовують шнекові свердла.

eldril3.jpg (143.14 Kb). . . . .

1. Балеринка з трьома різцями – кругове регульоване свердло для свердлення великих отворів у кахельної плитки

2. Кільцева пила

3. Набір свердел по металу

4. Набір спіральних свердел по дереву

5. Набір універсальних свердел з швидкорізальної сталі

6. Пласкофрезерні пір’яні свердла для деревини, гіпсокартону та пластику

7. Набір простих свердел для дерева

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Практика показує, що в домашніх умовах дриль мало коли працює більше тридцяти хвилин на рік, оптимальна потужність для подібної машини – 500-800 Вт. Купівля більш дорогого інструменту виправдана лише при значно більшому об’ємі робіт.

eldril4.jpg (52.99 Kb)

У комплекті більшості сучасних побутових моделей є додаткова знімна рукоятка, щоб надійно втримувати інструмент при виконанні важких робіт, наприклад, свердлень отворів у бетонній стіні. На ній нерідко встановлюють упор, що обмежує глибину свердлення отвору до потрібної. Для покращання огляду робочої зони багато моделей обладнані яскравим світлодіодним підсвічуванням. Регулятор обертів є важливим при свердленні отворів в різних матеріалах, але він у пригоді й при використанні дрилю у якості шуруповерту. Дякуючи функції реверсу гвинти можна як закручувати, так і закручувати.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up