Ґравіювальна машина з КШМ (болгарки)

By: Євген

grv0

Інколи конче потрібно зробити деякі гравіювальні роботи, а професійну гравіювальну машину для таких рідкісних випадків купляти надто дорого. Або навпаки, майстер може досить часто займатися гравіювальною справою, але поломка своєї гравіювальної машини погрожує зривом виконання замовлення. В обох випадках у пригоді може стати гравіювальна машина, яку можна зробити з кутошліфувальної машини (КШМ) своїми руками.

grv1

Така машина може стати як тимчасовою заміною професійному інструменту, так і власним постійним обладнанням.

grv2

Для цього знадобляться урізки листового металу, патрон від дрилю, який вже відстлужив свій термін, декілька болтів різного діаметру з гайками та болгарка.

grv3

Основні етапи робіт

З кутошліфувальної машини знімають кожух та з металевої смуги огинають кільце редуктора, створюючи хомут. Свердлять у вушках хомута отвори та встановлюють болт з гайкою. Приварюють гайку до хомута та відрізують зайву довжину.

grv4

Більш детально зі складанням та роботою такого саморобного пристрою можна ознайомитись на відео:

Опорну станину у нашому випадку краще за все виготовити у вигляді струбцини. Спочатку для впевненості малюють ескіз та згідно з ним згинають лапчасті вушка та на краї приварюють хрестоподібні затискачі. Просвердлюють отвори для затягування та встановлюють болти з гайками.

grv5

Далі готують патрон для затискання гнучкого валу. На втулку патрона приварюють гайку, діаметр якої дорівнює діаметру вал на кутошліфувальній машинці.

Після цього можна скласти всі частини саморобної гравіювальної машини докупи та насолоджуватися своїм витвором та роботою на ньому.

grv6

Дуже важливо при роботі з кутошліфувальною машинкою та її похідними дотримуватись техніки безпеки, адже оберти у цьому пристрої надто високі. За допомогою струбцин КШМ закріпляють як надалі від робочого простору, що захистити гнучкий вал від різних погроз з боку частин КШМ, що рухаються.

Обов’язково треба перед початком робіт ще раз проглянути паспорт на КШМ, щоб нагадати собі кількість обертів пристрою за хвилину. Ці дані слід порівняти з даними з паспорту граверу. Якщо частота обертання КШМ більше частоти обертання граверу від складання цієї саморобки краще утриматись. Або скласти та починати працювати на ній лише залагодивши всі справи.