Як зробити подовжувач для діаметрального різання фрезером

By: Євген

pdr0

Досить часто при роботі з фрезером виникає потреба виготовити деталь або якусь заготівку круглої форми. Без спеціальних пристосувань тут важко впоратися. Але можна зробити власноруч подібний допоміжний інструмент, який спростить цю операцію, зробивши її максимально зручною.

Крім часу, причому його треба небагато, знадобиться декілька смужок металу, накатні ґвинти, свердлильна та шліфувальна машини.

pdr2

На першому етапі слід відрізати невелику смугу металу та в центральнй її частині за допомогою кутошліфувальної машини зробити надріз до половини товщини. Потім цю заготівку треба зігнути у лещатах під прямим кутом, одержавши своєрідний куток.

pdr3

Майже біля самого місця згину свердлять отвір та за допомогою КШМ (кутошліфувальної машини) прорізають його до краю одній з сторін, таким чином створюється паз для регулювання.

Основні етапи робіт

На протилежному краю кутка свердлять пару отворів та нарізують різьбу під гвинти. Потім беруть смугу металу потрібного розміру та розмічають керном майбутні отвори по краях.

pdr4

Свердлять та після цього акуратно, використовуючи КШМ, вирізають центральну частину шириною, що дорівнює діаметрам отворів. Таким чином створюється напрямна для центрального болта. Також просвердлюють два отвори на одному краю пластини та шліфують краї, надаючи їх круглої форми.

pdr5

Подробиці складання та роботи з цим пристроєм можна подивитися на відео.

Наступним кроком є виготовлення центрального болта. Обирають потрібний болт, закріпляють його у дрилю. Далі за допомогою шліфувального (точильного) верстата та дриля знімають голівку бота та трішки зменшують діаметр болта біля зони, де була голівка. Круглу деталь з металу (заввишки з висот підошви фрезера) також обробляють на точильному верстаті та нарізають в ньому різьбу під діаметр болта.

pdr6

Закрутивши болта у імпровізовану шайбу заливають суперклей по різьбі. Далі починається складання.

Куток встановлюють в затискач для лінійки, прикручують двома болтами напрямну до кутка та встановлюють центровий болт.

pdr7

. . . . .

pdr1