Свердлильний стояк для маленької КШМ (болгарки)

By: Євген

svb0

Інколи буває, що для свердління отворів потрібні досить високі обороти, але основна маса дрилів таких показників видати не може. Для цього можна використати кутошліфувальну машину (КШМ, болгарку), але тримати її в руках при такій технології досить небезпечно.

svb1

Але можна власноруч створити особливе пристосування, за допомогою кого можна скористуватися всіма принадами кутошліфувальної машини не наражаючись при цьому на небезпеку.

Для створення саморобного свердлильного стояку може знадобитися різного виду металопрокат, кругляк або труби, метизи, та, звісно, час і слюсарні навички.

Основні етапи робіт

Спочатку треба придбати або знайти у коморі або на горищі міцні та товсті пластини. Згідно з запланованими ескізами та розмірами розмічають шматок пластини та свердлять два отвори під майбутні полози.

svb1_1

З шматка кругляку або труби слід вирізати напрямну для полозів та приварити її на місця отворів.

Докладніше про складання свердлильного стояка для КШМ та роботу з таким пристроєм можна подивитись на відео:

Також беруть дві невеличких пластини та встановлюють їх таким чином, щоб редуктор КШМ був розташований точно між ними. А вже далі свердлять отвори навпроти кріплення рукояті.

svb2

Наступний етап – складання станини. Також, як і на початку, розмічають пластину, свердлять та приварюють два шматки кругляку (трубки), свердлять в них отвори та нарізають різьбу для затискних болтів. І по центру роблять отвір довільного діаметру.

svb3

Стопорні болти встановлюють у верхній частині напрямних полозів, перед тим просвердливши для них отвори та нарізавши різьбу потрібного діаметру. До верхньої станини треба приварити шматок металу з отвором для кріплення рукояті.

svb4

Складають та змащують напрямні, після чого вже можна працювати. Але при роботі з таким інструментом слід обов’язково дотримуватись правил безпеки.