Інструменти електрика: загальні та для зняття ізоляції / Обладнання
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Інструменти електрика: загальні та для зняття ізоляції


Домашній майстер нерідко за сумісництвом є ще й електриком – повісити нову люстру, підключити пральну машину, замінити розетку, що вийшла з ладу. Тому в загальній ремонтно-монтажній колекції у нього мають бути і приладдя та інструменти для виконання цих робіт.

instrel1.jpg (88.64 Kb)

Не варто вважати, що електрик при роботі використовує лише специфічний інструмент, призначений виключно для виконання електромонтажних або ремонтних робіт. У нього обов'язково має бути і звичайнісінький набір інструментів загального призначення – металевий молоток, наприклад. Адже без нього не обійтись при монтажі проводу на скобах або при довбанні штроби для прокладання кабелю при встановленні додаткової розетки. Потрібен і набір ключів для виконання з’єднання проводів за допомогою затискачів. Потрібні ключі широкого діапазону розмірів. І молотки потрібні і легкі, для монтажу, і масивні, для більш грубих робіт.

instrel2.jpg (40.12 Kb)

Щоб перерізати кабель великого діаметру використовують ручні кабелерізи (кабельні ножиці). Варіант інструменту на фото має змінні леза.

Ще одна необхідна та звична річ – закрутка, для складання та розкладання з’єднань ґвинтового типу. В домашній майстерні подібні інструменти є у великих кількостях, різних розмірів та з різними наконечниками (хрестовими та пласкими) – вони будуть у пригоді і при роботах у якості електрика. Для більшої безпеки краще мати набір електротехнічних закруток, у яких ручка зроблена обов'язково з діелектрику. Стрижень таких закруток також вкритий діелектриком, який витримує напругу до 1000 В.

При різних електротехнічних роботах будуть потрібні також і пасатижі, гострозубці, пласко- та круглогубці, переставні обценьки. Електромонтажний варіант цих інструментів відрізняється ізольованими рукоятками. Пасатижі потрібні електрику для монтажних робіт, а гострозубці – для перекушування проводів. До спеціальних інструментів цієї групи можна віднести кабелерізи.

Також вельми потрібними інструментами для електрика є багато електроінструментів загального призначення: дрилі, перфоратори, шуруповерти та акумуляторні закрутки, кутошліфувальні машини (КШМ).

Інструменти для зняття ізоляції

Але є й специфічні інструменти, спеціально пристосовані для роботи з електричними мережами та електро-установлюваними приладами. В першу чергу до них відносять інструмент для зачищення проводів. Головне завдання цих інструментів – зняти акуратно ізоляцію (інколи – подвійну), не пошкоджуючи металеву жилу.

instrel31_2.jpg (62.73 Kb)

1. Ніж з п'ятою – сучасний варіант традиційного монтажного ножа. Потрібен в першу чергу для зняття оболонки з багатожильних кабелів. П'ята обмежує глибину розрізання, що запобігає псуванню металевої жили. 2. Цей простий та зручний інструмент для зняття ізоляції використовується для швидкого чищення та роз'єднання жил кабелю.

Звичним інструментом для виконання цієї роботи є монтажний ніж, який є корисним, коли треба зачистити всього кілька проводів. Але при виконанні великого об'єму робіт потрібен більш зручний інструмент. І таких інструментів сьогодні є багато.

instrel43_4.jpg (78.53 Kb)

1. Пришвидшить процес зняття ізоляції стріппер, яким можна зачищати проводи різних діаметрів. Щоб при роботі не зіпсувати металеву жилу, слід вставляти провід в отвори тільки відповідного розміру. 2. Такі гострозубці для зняття ізоляції можна налагодити на будь-який необхідний діаметр провідника стопорним ґвинтом.

instrel5.jpg (95.77 Kb)

Найбільш ефективним інструментом для зняття ізоляції є автоматичний стріппер. Його не треба налагоджувати на діаметр проводу, що обробляється, крім того він може різати проводи та обтискати кабельні наконечники.Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...

Маленькі кухні дизайн

01 Sep 2021 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Сауна - ідеї для формлення

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для оформлення...

Шпалери в дитячій кімнаті. 35 ...

01 Sep 2021 ,orest
Пропонуємо переглянути ідеї дитячих кімнат зі...

Дитяча кімната на мансардному ...

01 Sep 2021 ,orest
Мрієте про дитячу кімнату на мансардному пове...

Дизайн металевих сходів до буд...

01 Sep 2021 ,orest
Перед тим як будувати зовнішні сходи з вулиці...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up