Інструменти електрика: для з’єднання проводів, вимірювальні та додаткові пристосування

By: Євген

instrel00

Існує декілька способів з’єднання жил проводів та кабелів, які забезпечують їх надійний контакт та механічну міцність. І для виконання кожного типу з’єднання потрібен свій інструмент.

Інструмент для з’єднання проводів

Так, для з’єднання на ґвинтових клемних колодках та кабельних стискачах знадобиться закрутка або ключ, а для традиційного звивання – пасатижі. Для надійності скручування можна пропаяти, для чого згодиться паяльник з відповідними матеріалами.

instrel61_2

1. Обтискати кабельні наконечники та гільзи з допомогою плоскогубці не завжди зручно, та і з’єднання може вийти ненадійним. За допомогою обтисних гострозубців можна виконати цю роботу дуже надійно. 2. Електричний фен для роботи з термоусадковими трубками.

Один з самих надійних способів з’єднання – гільзовий. На проводи, що з’єднуються надягають металеву гільзу та обтискають її спеціальним інструментом – обтисними гострозубцями. Після цього гільзу ізолюють ізоляційною стрічкою або термоусадковою трубкою, яку розігрівають пальником або електричним феном. Обтисні гострозубці також використовують і для приєднання до проводів наконечників для ґвинтових з’єднань.

Вимірювальні прилади

instrel73-4-5

3. Проста індикаторна закрутка з неоновою лампочкою дозволяє визначити присутність (відсутність) напруги в мережі та фазовий провід. 4. Багатофункціональна закрутка зі світлодіодним індикатором допоможе знайти фазу, розрив ланцюгу, місце пошкодження в провіднику. 5. Мультиметр зазвичай використовують для вимірювання напруги, сили струму та опору провідників, але цей прилад буде потрібен і при монтажних роботах. Він здатен повністю замінити багатофункціональну та індикаторну закрутки, а працювати з ним нерідко зручніше.

Допоміжні пристосування

instrel86_7

6. Електрику не обійтися без драбини-ступанки. Вона потрібна, наприклад, при монтажі світильників на стелі. 7. Дуже зручним для електрика буде ліхтарик на чоло, але можна скористатися і будь яким, живлення якого не залежить від мережі.

instrel98_9

8. Мінімально необхідний набір інструменту для домашнього електрика. 9. Поясна сумка з великою кількістю відділень допоможе розташувати всі необхідні інструменти таким чином, щоб вони завжди були під рукою.