Підготовка до зберігання
Обробити ручний інструмент перед тим, як прибрати його на зиму – не складно. Треба ретельно відчистити його від землі та залишків рослин. Спочатку граблі, лопати, цапки та т. ін. замочують на півгодини у теплій воді з додаванням господарського мила. Після цього бруд легко видаляється губкою або дрантям.
Після миття інструмент слід добре висушити, щоб на металі не з’явилася іржа, а на дерев’яних частинах – пліснява. Найкращий метод сушіння – залишити інструменти на сонці на дві-три години.
Чистий та сухий реманент треба обстежити, для виявлення місць, які потребують ремонту або заміни. Можна скласти перелік того, що треба купити та полагодити до наступного сезону, тоді весняні роботи можна буде почати одразу, не втрачаючи часу на доведення реманенту до ладу.
Металеві частини ручного інструменту потрібно змастити, особливо ріжучі кромки. Секатори, пилки, ножівки бажано заточити та прибрати у чохли, для цього можна використати й підручні матеріали – гофрований картон або стару щільну тканину.
Консервація садової техніки потребує більше роботи. Робочі частини газонокосарки, культиватора, мотокоси також, звичайно, треба чистити, але заливати їх водою не можна. Треба зчистити залишки ґрунту пластиковою щіткою та вологою ганчіркою, після чого добряче просушити. Ні в якому разі не можна використовувати металеві речі для зняття засохлого бруду. На фрезах та ножах можуть з’явитися подряпини, які призведуть до корозії. Після сушіння слід змастити машинною оливою вузли ті ріжучі кромки техніки відповідно до рекомендацій виробника. Бензин на зиму краще злити з метою пожежної безпеки. У акумуляторного інструменту знімають батареї та зберігають окремо, перед тим зарядивши. Електроінструмент ретельно оглядають, щоб упевнитись в цілісності ізоляції та працездатності контактів.
Де і як зберігати реманент в холодну пору року
Найзручніше місце для зберігання інструменту та техніки – окремий господарський блок або сарай, сухий та з хорошою вентиляцією. Добре, коли на ділянці вже є капітальна будівля, призначена в тому числі і для цього. Але можна погодитись і на простіший варіант – мобільний пластиковий або металевий госпблок. Нині в продажу є багато таких конструкцій – від зовсім невеличких до повнорозмірних. Для них не потрібен фундамент, їх легко складати та пересувати на нове місце, якщо необхідно.
Друге за популярністю приміщення для зимового зберігання реманенту – гараж. Звичайно у нього має бути достатньо площі, щоб крім авто могли поміститися ще й садові інструменти та техніка. Чудовим рішенням є вертикальна система зберігання, яка дозволяє використовувати стіни гаража для розміщення інвентарю. Для цього можна придбати спеціальні конструкції, або зробити власноруч з підсобних матеріалів.
Наприклад, зручний та недорогий спосіб зберігання ручного інструменту – дерев’яні консольні полички з гачками. Лопати, граблі та вила підвішують на ці гачки. Дрібніші пристосування, такі, як секатор, садові ножиці, обрізний ніж, можна тримати у цеберках, встановлених на полиці. Ножівки та сокири зручно розмістити на стінах за допомогою інструментальних перфорованих панелей.