Портмоне з деревини

By: Євген

prtmn0

Людина, якщо добре відноситься до самої себе, намагається зробити своє житло якомога більш зручним та красивим. Те ж саме стосується й грошей, адже багато хто крім себе любить ще й гроші. Тож будиночок для грошей також має бути зручним, надійним, красивим та оригінальним. Таке портмоне з деревини можна зробити власноруч. На відміну від шкіри, дерево є більш міцним матеріалом, тому таке портмоне буде дуже важко пошкодити, в тому числі і стороннім особам.

prtmn1

При тому зовсім не треба бути ортодоксами та зациклюватися на своїй ідеї. Можна в склад цієї конструкції додати й шкіру, хоча б для внутрішнього оздоблення – зайва прикраса та зручність для такої речі не зайва. Дерев’яне портмоне виглядає незвично, а у використанні буде досить зручним.

Підготовчі роботи

У якості зразка та шаблону можна використати звичайний гаманець, зроблений зі шкіри. Зі старого портмоне слід «зняти мірки», потім підшукати дерев’яні фрагменти, які підходять по розмірах. Використовувати можна клен, дуб, акацію, волоський горіх та подібні сорти деревини.

prtmn2

Основні етапи робіт

Із шматка дошки треба вирізати дві дощечки потрібного розміру. Потім заготовлені дощечки ретельно шліфують. Бажано при цьому закруглити краї.

prtmn3

Ці дві оброблених та гладесеньких дощечки з’єднують між собою широкою та товстою смужкою шкіри, щоб портмоне розкривалося, щось подібне до корінця книги. Після цього на самі дощечки з внутрішнього боку наклеюють шматки шкіри, які відрізують за розміром. Кишенька для грошей також робиться зі шкіри.

prtmn4

На останньому етапі в дощечках слід просвердлити отвори по контуру, після чого прошити ниткою. З зовнішнього боку дощечки можна вкрити воском або мінеральною оливою.

prtmn5

Ще треба вирізати зі шкіри защіпку для портмоне – адже яка хатка без замка? Прийдеться закріпити дві деталі для кнопки защіпки – на ній та корпусі портмоне.

Подробиці всіх цих захоплюючих технологічних операцій можна подивитися на відео: