Криниця пересохла / Обладнання
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Криниця пересохла


krinicchist0.jpg (194.62 Kb)

Необхідно оглядати криницю та перевіряти на забрудненість не рідше, ніж два рази на рік. Якщо у шахті опинився птах, миша або інша тварина, воду необхідно вибрати повністю, а криницю дезінфікувати.

Не можна спускатися у шахту, не перевіривши її загазованість. Щоб зрозуміти, чи є газ у криниці, треба опустити туди запалену свічку. Якщо вона буде горіти так, як і на поверхні – все нормально. Якщо полум'я буде завеликим, або навпаки, загасне – в шахті є газ. Позбавитись від нього можна за допомогою порожнього цеберка, вкритого брезентом. Цеберко опускають у криницю (але не у воду), а потім витягують нагору та знімають брезент. І так роблять декілька разів.

Що стосується свердловин, то в них може з’являтися осад, якщо ними не користуватися деякий час (наприклад, взимку). Щоб вивести це сміття назовні, перед початком експлуатації свердловину декілька разів слід прокачати. В деяких випадках вода буде поступати чистою, але в меншій кількості. У цьому випадку треба міняти фільтр.

Що ж робити, якщо криниця пересохла?

krinicchist1.jpg (61.46 Kb)

Можливі причини

  1. Засмічення дна. Криницю треба регулярно чистити. Якщо цього не робити, на дні шахти може з’явитися велика кількість піску та мулу, що буде перешкоджати надходженню води.
  2. Зменшення рівня водоносного шару внаслідок спеки. Зафіксовані випадки, особливо у південних регіонах країни, коли тисячі криниць залишалися без води з причини довгої відсутності дощів та аномально високої температури повітря.
  3. Виснаження водоносного пласта. Якщо виймання води здійснюється із швидкістю, більшою, ніж її приплив, водоносний горизонт не встигатиме наповнювати криницю свіжою водою. З часом водяні ресурси пласта можуть бути повністю вичерпані.
  4. Невірне встановлення помпового обладнання. Інколи заглибні помпи монтують занадто далеко до дна. В цьому випадку рівень води колись обов'язково опиниться нижче помпи, та вода перестане поступати в приміщення.

Вирішення

  1. Якщо шахта засмічена настільки, що вода майже не проходить, дно слід терміново чистити. Для цього треба спуститися вниз та вибрати весь шар біля дна, який складається з бруду, піску та мулу. Звільнене від забруднення дно треба вкрити новим шаром ріння 10-15 сантиметрів завтовшки.
  2. Регулярне пересихання криниці влітку свідчить про те, що криницю слід заглибити ще на 1-2 кільця. Однак, це можна зробити, якщо криниця вирита не так давно. Але, через декілька років ґрунт навколо бетонів твердішає, тож вони не спустяться донизу, коли дно заглибити нижче. Тут краще не витрачати часу, а робити нове, більш глибоке джерело води. Другий варіант – заглибити шахту кільцями меншого діаметру.
  3. Плануючи криницю, бажано заздалегідь визначити об'єм споживання води, та копати криницю на глибину, при якій криниця буде давати потрібну продуктивність. Якщо ж споживання помітно збільшилось так, що продуктивності криниці не вистачає, оптимальним виходом буде нова свердловина на дні шахти.
  4. Заглибна помпа у криниці має бути розташована не вище одного метра від дна. Якщо помпа встановлена невірно, її треба перемонтувати як можна швидше.


Дизайн маленької кухні. 60 іде...

16 Mar 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Ванна кімната 60 ідей

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

20 Jan 2020 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Какие плодовые деревья посадит...

27 Nov 2020 ,fersht
Сочные яблоки, ароматная вишня, медовая слива...

Квіткова клумба за 1 день. Іде...

25 Sep 2020 ,fersht
Затишний, сонячний сад у літню пору перетв...

Водоспади та фонтани у декорі ...

24 Sep 2020 ,fersht
Водоспад - це душа саду. так приємно відпоч...

Газон. Ідеї облаштування

11 Sep 2020 ,fersht
Гарний газон є частиною декоративного оформл...

Дивани з фанери. Ідеї

29 Aug 2020 ,fersht
Дивани з фанери - досить дешевий і практичн...

Вітальня середніх розмірів

18 Aug 2020 ,fersht
Будь-яка вітальня повинна бути функціонально...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up