Ламельний фрезер: будова та параметри

By: Євген

lamfr0

Цей інструмент вважається вузькоспеціалізованим, тому для домашньої майстерні його купляють не часто. Але насправді універсальність ламельного фрезеру набагато більша, ніж вважають. Його можна використати для великої кількості потрібних операцій.

Ламельний або плішковий (шпонковий) фрезер використовується для формування лінійних пазів різної глибини та довжини у виробах з деревини для встановлення в них пласких шкантів – ламелей або шпонок. Як і всі інші шканти, ламелі використовують для надання додаткової міцності при склеюванні деталей різних конструкцій. Ці з’єднання є надійними, а використання ламельного фрезера для нарізання пазів робить цей метод доступним для будь-якого майстра. Шпоночні з’єднання використовують при виготовленні меблів та рам, наборі щитів.

Будова та основні параметри ламельного фрезера

У корпусі ламельного фрезера розташований мотор, від якого момент через мультиплікатор передається на фрезу у кожусі безпеки.

Можливість регулювання за кутом та по висоті у відповідністю зі шкалою налаштування дозволяє виконувати паз у різних площинах під заданим кутом. Револьверний упор дозволяє легко налаштовувати глибину різання пазу.

Основний параметр будь-якого електричного інструменту – потужність. Але для ламельного фрезера така характеристика не є надважливою, адже великий об’єм робіт тут не передбачається. Якщо для звичайних фрезерів потужність у 700 Вт є мінімальною, то для ламельних цього досить, переважно випускають моделі з потужністю у 590-800 Вт.

Не такою важливою є й максимальна швидкість обертання фрези, адже цей інструмент переважно використовують на досить м’яких матеріалах, переважно на дереві. Мінімальні труднощі можуть виникнути при обробці твердих порід деревини.

  1. Ламельний фрезер по будові нагадує болгарку, але відміною тут є сам різальний інструмент – це спеціальні фрези, розміщені у металевому кожусі.

  2. lamfr1_2
  3. Закритий кожух гарантує безпеку використання фрезера

  4. При натисканні на кожух фреза виходить за його межі на відстань, яка дорівнює встановленій глибині пазу.

  5. lamfr3_4
  6. На багатьох фрезерах передбачена можливість приєднання до пилососу