Килимок з деревини своїми руками

By: Євген

kilimder3

Цю оригінальну річ можна зробити за пару годин, а слугувати вона буде довгі роки. Дякуючи сегментній конструкції килимок добре прилягає навіть до не дуже рівної підлоги. Для його виготовлення можна використовувати будь-які породи дерев, але краще обирати тверді, наприклад, дуб або ясен.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Підготування сегментів

Килимок складається із сегментів, з’єднаних між собою. Тож роботу починають з розрізання дошки товщиною у 25 мм на планки у 27 мм завширшки, з яких випилюють п’ятдесят сегментів довжиною у 140 мм. Щоб у готового килимка зберігся первісний малюнок текстури, сегменти слід нумерувати при відпилюванні.

Потім сегменти зачищають та на всіх ребрах знімають фаску шириною у три міліметри. Після цього у сегментах свердлять отвори для штирів свердлом діаметром 6,8 мм. Свердлити краще на свердлильному верстаті, відстань від торців – 25 мм. В дванадцяти сегментах свердлять один отвір, а всіх інших – по два (з різних боків).

Складання

kilimder1

Складання килимка

. . . . .

Килимок складають на мосяжних (латунних) штирях діаметром п’ять міліметрів, їх вставляють крізь латунні шайби, що розділяють сегменти. Внутрішній діаметр шайб – 6 мм. Довжина латунного штиря – близько 450 мм.

. . . .

Оскільки товщина сегментів та шайб не зовсім однакова, до остаточного відпилювання штирів по довжині бажано попередньо скласти килимок та визначити довжину кожного. Штирі протягують крізь сегменти з одною шайбою на кінці та двома між кожним сегментом та з’єднують всі сегменти з припуском 3 мм, помічаючи потрібну довжину штирів. Після цього їх виймають та відрізають, додаючи до довжини приблизно по шість міліметрів.

kilimder2

Після цього встановлюють штирі з шайбами на місце та, надягнувши шайбу на кінець штиря, розклепують його молотком, щоб шайба не випала під час експлуатації килимка. Сегменти мають бути складені щільно, але з невеличким люфтом, щоб килимок залишався гнучким. Для захисту від опадів килимок вкривають трьома шарами тикової оливи. Розміри сегментів для килимка можна вибрати й іншими, на свій смак. Але їх довжина не має значно перевищувати ширину та товщину.

kilimder3

Такий елегантний килимок відмінно виглядає біля вхідних дверей будинку, але корисним він буде і коло дверей майстерні. Відкриті чарунки – гарні пастки для тирси та іншого сміття.