Ламельний фрезер: моделі та догляд

By: Євген

lamfr000

Фрезери від різних виробників

  1. Makita BPJ140 RFE 1471

    makitafr

    Акумуляторний ламельний фрезер від відомого виробника. Реалізується у кейсі, в комплекті є фреза, мішок для збирання пилу, зарядний пристрій , два акумулятори та ключі. Є функція запобігання повторного запуску, яка запобігає запуск інструменту, навіть коли встановлений при увімкненому живленні. Обладнаний електронним обмежувачем струму для захисту від перевантаження. Компактна та легка конструкція забезпечує хорошу керованість та маневреність інструменту. Кришка кожуху різального диску закріплена за допомогою затискних гвинтів для легкої заміни дику.

    Максимальні оберти – 10000 об/хв., максимальна глибина різання – 22 мм, є електронне регулювання обертів, акумулятор має ємність 3 ампер-години, маса 3,1 кг.

  2. Інтерскол ФМШ-100/710

    interskolfr

    Оптимальне поєднання ваги, розмірів та потужності. Розумно продумана конструкція дозволяє легко та швидко виконувати з’єднання на ламелях. В комплекті – ключі, олива для змащування напрямних, пробний набір ламелей 6 мм, 8 мм та 10 мм, мішок для збирання пилу, фреза, кейс.

    Максимальні оберти – 9000 об/хв., максимальна глибина різання – 20 мм, потужність – 710 вт, відсутнє регулювання обертів, маса 2,8 кг.

  3. Bosch GFF 22 A

    boshfr

    Надійні металеві кутові упори з штампованою шкалою та точками фіксації забезпечують точне регулювання з’єднань. Мотор 670 Вт забезпечує оптимальну продуктивність при виготовленні рамних, кутових, подовжніх та поперечних з’єднань. Є регулювання глибини заходу фрези для оптимального припасування до визначеної товщини матеріалу. В комплекті – ключі, мішок для збирання пилу, фреза, кейс.

    Максимальні оберти – 9000 об/хв., максимальна глибина різання – 22 мм, потужність – 670 Вт, маса брутто – 2,9 кг.

Догляд за ламельним фрезером

Після роботи інструмент треба чистити від деревного пилу, що не складно зробити за допомогою невеличкого пензлика, який додається до комплекту. Найдрібніші частинки прибирають пилососом, при цьому пил краще не всмоктувати, а здувати. Бруд, що щільно в’ївся прибирають миючими засобами для електротехніки, або звичайним бензином. При цьому слід діяти обережно, щоб не допустити проникнення рідини всередину корпусу. Якщо ж таке станеться – інструмент слід повністю просушити. Якісний ламельний фрезер обладнаний механізмом автоматичного видалення пилу.

На фрезерах використовують підшипники закритого типу, яким не потрібне обслуговування. Ознаками зносу підшипника є підозрілі шуми, значні вібрації та навіть люфти.

Щоб їх зняти потрібні спеціальні пристосування, тому не варто робити це самостійно – краще звернутися в спеціалізовану майстерню.