Меблі власноруч – бордюр під стелею та фасади / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Меблі власноруч – бордюр під стелею та фасади


Починаючи робити ремонт або взагалі новобудову, можливо слід подумати і про нові меблі, тим більше, що їх можна зробити своїми руками.

Навісні полички та шафи

Одразу слід вирішити питання – в яких барвах буде оздоблено приміщення, щоб у тих же тонах добрати й матеріали з ламінованих ДСП та HDF.

Ремонт починають зі стелі, тому для монтажу обраних для її оздоблення глянсових ПВХ-панелей монтують на плиті стелі дерев’яне решетування з рейок з кроком 400 мм. До рейок прикріпляють панелі клямрами з оцинковки, які можна зробити власноруч. Під них підкладають шматки демпферної стрічки завтовшки у 3 мм.

Навісні полички можна підняти під саму стелю, особливо це вигідно, коли залишаються невкритими ділянки стелі внаслідок нестачі матеріалу. Наприклад, ширина кімнати – 3300 мм, а довжина панелей для стелі – 3000 мм. Тоді вздовж довгих стін залишаються незакриті смуги по п'ятнадцять сантиметрів. Це і визначатиме ідею інтер'єру – під стелею по периметру кімнати створиться бордюр з навісних шаф та відкритих полиць.

Шість поличок: висота – 370 мм, глибина – 200 мм, довжина – 900, 1200 та 1420 мм.

На торцях кімнати та десь і на бічних стінах можна розвісити шафи висотою 750 мм, шириною у 430 мм та глибиною у 350 мм. Шафи можна розвісити на відстані один від одного (440 мм), а між ними вставити полиці.

Навісні конструкції закріпляють на стіні меблевими кутками-стяжками. Одну полицю кутка прикручують до стіни саморізом з дюбелем, а другу – до бічних сторін полиць гвинтом з гайкою. Кутки закривають декоративними пластиковими накладками. Де є стик бічних сторін сусідніх шаф, довгим гвинтом проходять дві боковини наскрізь та скручують одразу два кутки.

mb1_2.jpg (55.16 Kb)

Нижче шаф та полиць змонтована полиця на декоративних кронштейнах, вона об'єднує підвішену конструкцію в одне ціле.

Фасади для меблів своїми руками

Треба намагатись втілити в інтер'єр якийсь елемент, який об'єднував би дизайнерські фрагменти всієї кімнати. У нашому випадку це може бути ротангове штучне полотно. Його наклеюють на закріплені на рамках HDF-панелі, по периметру декоровані дерев'яними кутками. Для рамок використовують рейки 40х20 мм. Обирати треба ідеально рівні рейки, оскільки при складанні саморізами та клеєм ПВА не можна їх заневолювати, притискаючи струбцинами для того, щоб виправити кривину – дерево знайде свою форму та дверцята перетворяться у пропелер. Панелі прикріпляють на рамки вниз ламінатом та ґрунтують ПВА. Дають висохнути, ще раз промазують клеєм та, поклавши згори ротангове полотно, притискають його відповідного розміру ДСП, а потім на нього виставляють вантаж (пару цеберок води).

mb3.jpg (79.14 Kb)

Схема складання дверцят шафи: 1 – дерев'яний куток, 2 – ротангове полотно, 3 – панель з HDF, 4 – рамка. Фасади шаф оздоблені штучним ротанговим полотном.

Через добу цеберка можна зняти, після чого по периметру приклеюють куток на рідкі цвяхи. Поличку кутка, що виступає за розміри рамки, рівняють стрічковою шліфмашинкою. Таким чином робляться всі потрібні дверцята, десь біля тринадцяти в нашому випадку.

У цьому ж стилі роблять і екран батареї, але технологія тут трішки інша. Тут немає панелі HDF. Ротангове полотно натягують на рамку, загинають на зовнішні ребра рейок каркасу та приклеюють. А саму раму підсилюють додатковими рейками.

mb4.jpg (55.01 Kb)

Екран батареї опалення та підвіконня з решітками для покращання циркуляції повітря.

Дерев'яні деталі вкривають безбарвним лаком Аквадекор в три шари, а для фарбування ротангового полотна додають трішки водяної морилки.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up