Ланцюгова пилка: будова, види, параметри

By: Євген

Цей інструмент є дуже потрібним при будівництві та роботах на ділянці. Добре освоївши методи роботи з ланцюговою пилкою можна не лише пиляти дрова, але й виконувати більш складні роботи.

Будова та види ланцюгових пил

Ланцюгова пилка є портативною механічною пилою, робочим органом якої є ланцюговий пиляльний апарат, який складається з замкненого у кільце пиляльного ланцюга, який пересувається по напрямній шині. Ланцюг та шина є знімними, тобто це – гарнітура. Рухається ланцюг від електричного або бензинового мотору, залежно від конструкції пилки.

Більшою популярністю користуються бензинові пили, вони мобільні та не залежать від зовнішніх джерел енергії. Мотор – двотактний з повітряним охолодженням. Паливну суміш виготовляють з бензину та спеціального масла у співвідношенні 40:1.

lancpil1

Електрична пилка легше та дешевше, нею простіше користуватися та працювати у закритих приміщеннях. До негативних властивостей відносять необхідність підключення до електричної розетки, що виключає її використання не лише на природі, але й на великій ділянці.

Є й акумуляторні варіанти, які забезпечують мобільність, але вони дорожчі та важчі і доки що не є масовим інструментом.

Розташування мотору в електричній пилі може буди подовжнім та поперечним. Подовжній варіант зазвичай коштує дорожче, але він зручніший у використанні: інструмент більш збалансований, тому робота виконується більш якісно. Ним набагато легше виконувати обрізання гілок, що розташовані вище голови. Якщо ж пилу використовують для нарізання дров або інших простих робіт – розташування мотору не має значення.

Всі сучасні ланцюгові пили оснащені гальмом ланцюга, який при відпусканні вимикача або натисненні на захисну скобу моментально зупиняють ланцюг.

Потужність та довжина шини ланцюгових пил

lancpil0

Потужність – дуже важливий параметр пилки. У професіональних бензопил потужність сягає шести кіловат, але півтора-двох кіловат вистачає майже для будь-яких побутових потреб на ділянці – обрізання дерев, заготування дров, незначних будівельних робіт. Такий інструмент зазвичай не розрахований на використання більше 45 хвилин, а їх вага не перевищує п’яти кілограмів.

Ще одним важливим параметром є довжина шини. Максимально допустима довжина шини прямо залежить від потужності, а якщо перевищити вказані в інструкції характеристики – ланцюгова пила вийде з ладу. Для побутових завдань досить довжини у 30-40 см.