Цей інструмент є дуже потрібним при будівництві та роботах на ділянці. Добре освоївши методи роботи з ланцюговою пилкою можна не лише пиляти дрова, але й виконувати більш складні роботи.
Ланцюгова пилка є портативною механічною пилою, робочим органом якої є ланцюговий пиляльний апарат, який складається з замкненого у кільце пиляльного ланцюга, який пересувається по напрямній шині. Ланцюг та шина є знімними, тобто це – гарнітура. Рухається ланцюг від електричного або бензинового мотору, залежно від конструкції пилки.
Більшою популярністю користуються бензинові пили, вони мобільні та не залежать від зовнішніх джерел енергії. Мотор – двотактний з повітряним охолодженням. Паливну суміш виготовляють з бензину та спеціального масла у співвідношенні 40:1.
Електрична пилка легше та дешевше, нею простіше користуватися та працювати у закритих приміщеннях. До негативних властивостей відносять необхідність підключення до електричної розетки, що виключає її використання не лише на природі, але й на великій ділянці.
Є й акумуляторні варіанти, які забезпечують мобільність, але вони дорожчі та важчі і доки що не є масовим інструментом.
Розташування мотору в електричній пилі може буди подовжнім та поперечним. Подовжній варіант зазвичай коштує дорожче, але він зручніший у використанні: інструмент більш збалансований, тому робота виконується більш якісно. Ним набагато легше виконувати обрізання гілок, що розташовані вище голови. Якщо ж пилу використовують для нарізання дров або інших простих робіт – розташування мотору не має значення.
Всі сучасні ланцюгові пили оснащені гальмом ланцюга, який при відпусканні вимикача або натисненні на захисну скобу моментально зупиняють ланцюг.
Потужність – дуже важливий параметр пилки. У професіональних бензопил потужність сягає шести кіловат, але півтора-двох кіловат вистачає майже для будь-яких побутових потреб на ділянці – обрізання дерев, заготування дров, незначних будівельних робіт. Такий інструмент зазвичай не розрахований на використання більше 45 хвилин, а їх вага не перевищує п'яти кілограмів.
Ще одним важливим параметром є довжина шини. Максимально допустима довжина шини прямо залежить від потужності, а якщо перевищити вказані в інструкції характеристики – ланцюгова пила вийде з ладу. Для побутових завдань досить довжини у 30-40 см.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
Дякуємо!
|
|||
|
|||
|