Ланцюгова пилка: будова, види, параметри / Обладнання
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Ланцюгова пилка: будова, види, параметри


Цей інструмент є дуже потрібним при будівництві та роботах на ділянці. Добре освоївши методи роботи з ланцюговою пилкою можна не лише пиляти дрова, але й виконувати більш складні роботи.

Будова та види ланцюгових пил

Ланцюгова пилка є портативною механічною пилою, робочим органом якої є ланцюговий пиляльний апарат, який складається з замкненого у кільце пиляльного ланцюга, який пересувається по напрямній шині. Ланцюг та шина є знімними, тобто це – гарнітура. Рухається ланцюг від електричного або бензинового мотору, залежно від конструкції пилки.

Більшою популярністю користуються бензинові пили, вони мобільні та не залежать від зовнішніх джерел енергії. Мотор – двотактний з повітряним охолодженням. Паливну суміш виготовляють з бензину та спеціального масла у співвідношенні 40:1.

lancpil1.jpg (106.07 Kb)

Електрична пилка легше та дешевше, нею простіше користуватися та працювати у закритих приміщеннях. До негативних властивостей відносять необхідність підключення до електричної розетки, що виключає її використання не лише на природі, але й на великій ділянці.

Є й акумуляторні варіанти, які забезпечують мобільність, але вони дорожчі та важчі і доки що не є масовим інструментом.

Розташування мотору в електричній пилі може буди подовжнім та поперечним. Подовжній варіант зазвичай коштує дорожче, але він зручніший у використанні: інструмент більш збалансований, тому робота виконується більш якісно. Ним набагато легше виконувати обрізання гілок, що розташовані вище голови. Якщо ж пилу використовують для нарізання дров або інших простих робіт – розташування мотору не має значення.

Всі сучасні ланцюгові пили оснащені гальмом ланцюга, який при відпусканні вимикача або натисненні на захисну скобу моментально зупиняють ланцюг.

Потужність та довжина шини ланцюгових пил

lancpil0.jpg (43.13 Kb)

Потужність – дуже важливий параметр пилки. У професіональних бензопил потужність сягає шести кіловат, але півтора-двох кіловат вистачає майже для будь-яких побутових потреб на ділянці – обрізання дерев, заготування дров, незначних будівельних робіт. Такий інструмент зазвичай не розрахований на використання більше 45 хвилин, а їх вага не перевищує п'яти кілограмів.

Ще одним важливим параметром є довжина шини. Максимально допустима довжина шини прямо залежить від потужності, а якщо перевищити вказані в інструкції характеристики – ланцюгова пила вийде з ладу. Для побутових завдань досить довжини у 30-40 см.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up