Ланцюгова пилка: ланцюги та їх заточування

By: Євген

lancpil04

Пиляльний ланцюг – головний робочий фрагмент ланцюгової пилки. Існує велика кількість типів ланцюгів, які відрізняються довжиною, відстанню між зубами в ланцюгу, їх висотою, та формою різального пругу. Крок ланцюга, тобто відстань між двома зубами може мати розміри 0,25,0,325, 0,375, 0,404, 0,75 дюйми. Ланцюг з конкретним кроком призначений для визначених значень потужності пилки. Наприклад, ланцюги 0,25 використовують в пилках малої потужності. Вони не відрізняються високою продуктивністю, але працювати ними простіше, оскільки внаслідок невеликої відстані між зубами пиляння здійснюється плавно та без ривків. Найрозповсюдженішими є ланцюги з кроком 0,325 та 0,375, маже 80% пил, включно побутових, комплектують саме ними. Нерідко при маркування замість десяткового дробу розмір позначають простим дробом (замість 0,375 – 3/8).

Ще один важливий параметр пиляльного ланцюга – товщина хвостовика. Цьому параметру відповідає ширина пазу на шині кожної пили. В побутовому інструменті найчастіше використовують розмір 1,3 мм. Більш тонкий варіант застосовують на самих малопотужних пилах, а широкі ланцюги можна зустріти лише на потужному професійному інструменті. Ланцюги також відрізняються і формою різальної ланки. В побутових пилах використовують ланцюги які у перерізі мають форму серпа і називаються «чипер» або «серп». Чиперний тип ланки набагато легше інших переносить забруднення, а при його заточуванні не так ретельно слід витримувати кути. Це важливо при постійній експлуатації пилки, оскільки заточення ланцюга – постійна робота (як змащування або чищення) з догляду за пилкою, нею приходиться займатися досить часто.

  1. 01 Ланцюг час від часу приходиться точити. У домашній майстерні це краще за все робити спеціальним напилком, по черзі то з одного боку ланцюга, то з іншого.

  2. lancpil01
  3. Існують і спеціальні верстати для заточування ланцюгів, які прискорюють процес та підвищують якість роботи

  4. lancpil02_03
  5. Ще одна можливість механізувати процес заточення ланцюгу – використання бормашини зі спеціальною насадкою

  6. Порівняно новий спосіб – використання системи для заточування ланцюгів Power Sharp. Головною перевагою цієї системи є простота та швидкість виконування роботи – вона продовжується всього декілька секунд. Але використовувати її можна лише в комплекті зі спеціальними шинами та ланцюгами.