Ланцюгова пилка: моделі та можливості

By: Євген

Можливості ланцюгових пил

Частіше ланцюгові пили використовують для валяння дерев та заготівля дров. Однак і інші можливості використання цього інструменту. Ланцюгові пилки популярні у будівельників, в першу чергу у теслярів, адже цим інструментом можна просто та швидко розпиляти колоду або брус, ними ріжуть шипи кутових з’єднань та подовжні пази. Таку пилку можна використати для розпилювання піноблоків, пластику, бетону, пластикових труб.

Деякі майстри пристосовують ланцюгові пили для виготовлення дошок з колод, влаштовуючи на ділянці міні-пилорами. Але для цього потрібні спеціальні пристосування. Звичайно, ланцюгові пили дуже корисні при садових роботах. З їх допомогою можна швидко привести до ладу занедбану ділянку.

  1. Найчастіше ланцюгові пили використовують для пиляння дров

  2. lancpil1_3
  3. При валянні дерев без ланцюгової пили не обійтися

  4. Пила допоможе при облаштуванні ділянки – вона може дати точність до міліметра

  5. При отриманні деякого досвіду інструмент можна використовувати замість сокири, формуючи пази та шипи на колодах

  6. lancpil4_6
  7. Міні-пилорама із застосуванням ланцюгової пили

  8. Деякі пили можуть пиляти газобетон, цеглу, бетон.

Деякі моделі ланцюгових пилок

Інтерскол ПЦБ-14/37Л

Бензинова пила, оснащена антивібраційною системою, гальмом ланцюга та автоматичним змащуванням пиляльної гарнітури, пристроєм полегшеного пуску мотора та можливістю регулювання витрат оливи, що подається на ланцюг. Гальмо ланцюга – подвійної дії, є ефективним при інерційному спрацюванні і при контакті щитка пилки з рукою, після чого він зупиняється моментально.

interskol

Мотор – двотактний, з повітряним охолодженням. Місткість бензобаку – 390 мл, маслобаку -210 мл. Потужність – 1,6 кВт, крок ланцюга – 3/8”, товщина ланцюга – 1,3 мм, довжина шини – 35 см, вага – 4,5 кг.

Makita UC 4030A

Потужна електрична ланцюгова пила з живленням від мережі. Модель в стані виконувати майже всі роботи на ділянці та будівництві – валку дерев з діаметром стовбура до 40 см, обрізання сучків, пиляння дров, теслярські роботи. Простота обслуговування, зменшений рівень вібрації та шуму.

makita

Розташування електромотору – поздовжнє, потужність – 2,0 кВт, крок ланцюгу – 3/8“, товщина ланцюгу – 1,3 мм, довжина шини – 40 см, вага – 4,4 кг.

Stihl MSA 160 C-BQ

Акумуляторна ланцюгова пилка, оснащена пиляльним ланцюгом ¼”, що спеціально розроблений для неї. Економний мотор. Пилка має компактні розміри, зручна, автономна. Фірмена система швидкого натягання ланцюгу Stihl дозволяє здійснювати регулювальні заходи без спеціального інструменту. В комплекті є акумулятор та зарядний пристрій. Тип акумулятора – Li–ion, напруга – 36 В, ємність – 4,4 ампер-годин.

stihl

Розташування електромотору – поперечне, потужність – 1,8 кВт, крок ланцюга – ¼”, товщина ланцюга – 1,1 мм, довжина шини – 30 см, вага – 5,0 кг (з акумулятором).