Водяний будівельний рівень

By: Євген

vodyanii_riven

Водяний рівень використовують, коли треба перевірити горизонтальність великих поверхонь. Він потрібен при спорудженні фундаменту або вирівнюванні підлоги. Пристрій складається з двох колб з мірними позначками, які з’єднані водяним шлангом. Довжина шлангу може досягати двадцяти п’яти та більше метрів, тому такого типу рівнем можна вимірювати відхилення по горизонталі поверхонь великих розмірів, наприклад кранових колій або при будівництві басейнів. Принцип роботи пристрою спирається на закон про сполучені посудини.

Як обрати водяний будівельний рівень

При обранні цього рівня слід звернути увагу на цілісність конструкції – трубки та шланг не повинні мати слідів пошкоджень. Також треба впевнитись, що поділки шкали на колбах не затерті та їх добре видно. Довжину шлангу обирають залежно від розмірів поверхні, що вивчається.

Як користуватися водяним будівельним рівнем

При великих відстанях знадобиться помічник. Перед початком вимірювань слід залити акуратно залити воду у пристрій, пильнуючи, щоб туди не попало повітря. Після цього розташовують всю систему таким чином, щоб рівень води знаходився на одному рівні з точкою відліку. Цей рівень тримають нерухомо, доки помічник розтягне шланг до другою перевірочної точки. Приклавши другу колбу до цієї точки, він моє зробити позначку відповідно з рівнем води на своєму боці. З’єднавши дві позначки, одержимо ідеальну горизонтальну лінію, вважаючи на яку можна виконувати подальші роботи.

rivenvod1

. . . .

Але бувають й електронні водяні рівні. Тут рівень закріплюють на позначці, а вільний кінець трубки повільно підіймають угору. Коли висота позначок збігається пристрій дає звуковий сигнал.

rivenvod2

. . . .

Приклади якісних водяних рівнів

MASTER tool

У комплекті цього водяного рівня – дві пластикові вимірювальних колби та прозорий силіконовий шланг діаметром 8 мм. Цю конструкцію рівня не рекомендують використовувати поблизу нагрівальних приладів та при мінусових температурах.

rivenvodfirm

. . . .

ZICRON

Водяний рівень Zircon має електронний контролер, завдяки чому розмічання навіть великих розмірів може проводитись одним робітником. Похибка – 1,6 мм при довжині шлангу 7,5 метри. Важливою особливістю цього приладу є звуковий індикатор, який дає голосний та чистий безперервний звук, якщо досягнуто потрібного рівня. Якщо рівень перевищений, подається пульсуючий звук, а відсутність звуків свідчить про те, що потрібного рівня ще не досягли.

Наявність звукового індикатору робить заміри з цим рівнем практично безпомилковими. Це особливо зручно при замірах за рогом або в погано освітлених місцях. Для робіт за межами 7,5 метрів додається трубка зі з’єднувачем.