Лазерний різак у хаті

By: Євген

lazer0

Не так давно в інтернет-магазинах можна було розшукати не такі й дорогі лазерні гравери у наборах. Потужність лазеру ще три-чотири роки тому складала 100 мВт, потім десь 500, а вже зараз не є раритетом гравер потужністю у 5 Вт та й більше. Така потужність дозволяє не лише випалювати на фанері малюнки, а й розрізати її. Конструкція лазерного верстату з ЧПУ простіше за конструкцію 3D-принтера: ті ж напрямні, по яких голівку рухають крокові мотори. Тільки у 3D-принтера їх три, тож пересувають вони голівку у трьох вимірах. Сил для її пересування ніяких не треба, адже безпосереднього контакту з матеріалом деталі, яка обробляється – немає. Лазерний гравер підключають до комп’ютера через порт USB.

lazer1

Річ, яку є бажання вирізати, як і зображення, яке треба випалити, треба намалювати у векторній програмі. Програма має зберегти файл з малюнком у форматі wmf. У цьому форматі зображення можна імпортувати у керуючу гравером програму, яку безкоштовно завантажують з сайта продавця.

lazer2

Набір для складання лазерного різака у своїй упаковці, в картонному пакеті – пінопласт.

lazer3

Лазерний гравер 5500 mW A5 MiniLaser Engraving Machine поставляють у вигляді комплекту для складання: алюмінієві напрямні, крокові мотори, плата керування. Крім того для захисту очей від променів лазеру є окуляри у складі набору, а також корпусні деталі та плата керування з фурнітурою. Для складання всього до купи досить одного вечора.

На жаль, відсутня можливість регулювання потужністю лазера. В програмі передбачене регулюванні швидкості пересування голівки – чим швидше вона пересувається, тим менше пропалює. Щоб різати, швидкість встановлюють менше. Щоб регулювати потужність потрібно замовляти додаткову плату – тоді з’являється можливість вручну встановлювати рівень потужності. При гравіюванні встановлюють десь 100-500 мВт, а щоб різати матеріал – 2000-5000 мВт.

lazer4

Розміри верстату 31х25 см, робоче поле – 10х15 см. Точність позиціювання голівки – 0,1 мм. Ноутбук та верстат легко розміщаються на кухонному столі.

lazer5

Малюнок експортують з векторного редактора, наприклад, SketchUp або COREL Draw в програму гравера BenBox.

При роботі гравер трішки димить. Можна відчинити кватирку, або встановити душник, але важливо, що дим розпорошує промінь лазера, зменшуючи його потужність, а відповідно і глибину різання. Може навіть і лінза закоптитися. Тому робити потужний душник, або хоч би встановлювати вентилятор на голівку гравера вкрай бажано.

Гравер є ідеальним інструментом для розрізання шкіри, нанесення малюнку на неї. Відчутна позитивна якість лазера при розрізанні шкіри та синтетичних тканин в тому, що краї припалюються і потім не кошлатяться. Також легко гравірується і пластик. Можна зробити привабливе гравіювання на кришці свого улюбленого смартфону.

lazer6

Об’ємне або глибоке гравіювання наноситься за декілька проходів, висота літери може досягати 0,5 мм. При фокусуванні лазерного променю для розрізання або глибокого гравіювання краще фокусувати промінь на задній, нижній поверхні, на якій лежить фанерна заготовка.

lazer7

За допомогою лазерного обладнання можна нанести стильне зображення на дерев’яний брелок або випалити на олівці поздоровлення зі святом