Інструменти електрика: нарізання штроб

By: Євген

instrel0000

Існує два основних способи прокладання електричних мереж – прихована та відкрита. Для прихованої проводки в стінах та на стелі прорізують штроби, а після укладання в них проводів – штроби шпаклюють. Головна складність в цій роботі – нарізання штроб. Для невеликого об’єму робіт використають інструменти, які потрібні для будь-яких ремонтних робіт – молоток, зубило, дриль, кутошліфувальна машина. Але, якщо треба, наприклад, повністю замінити проводку в квартирі, варто подумати про використання більш продуктивного інструменту – перфоратору та штроборізу.

instrel101_2

1. Якщо треба пробити в стіні невелику штробу, можна скористатися звичайним зубилом та молотком. 2. Допоможе в цій роботі і кутошліфувальна машина (КШМ, болгарка), яка нерідко зустрічається в арсеналі домашнього майстра. Але пилу при цьому буде забагато, так що прийдеться подумати й про пилосмок.

instrel113_4

3. При проведенні об’ємних робіт (заміна електропроводки в цілому будинку або квартирі) можна подумати й про придбання інструментів, які спеціально сконструйовані для нарізання каналів в кам’яних стінах – штроборізів та борознорізів. 4. Ще один помічник для виготовленні штробів – перфоратор з відповідними насадками.

instrel12

Перфоратор знадобиться і для висвердлювання гнізд під розетки, розподільчі коробки та вимикачі. Додатково для цієї роботи треба придбати алмазну коронку відповідного розміру.

Якщо електромонтажні роботи виконуються вдома лише час від часу, то купляти весь необхідний інструмент немає сенсу – це не так вже й дешево. Завжди можна знайти альтернативні варіанти. Наприклад, штроборіз середньої цінової категорії коштує нині приблизно 2500 грн. А за нарізання штроб довжиною двадцять п’ять метрів для перекладання електромережі в однокімнатній квартирі фірма візьме близько 600 грн. Це той випадок, коли інструмент не окупається.

Але, якщо все ж дуже хочеться самому зробити всю роботу, оптимальним може стати варіант з орендою штроборіза, яка орієнтовно обійдеться у 100 грн на день. Але сюди ще слід додати й вартість оренди пилосмоку (ще 100 гн на день), без якого не обійтися.

Але при прокладанні або заміні мереж у великих квартирах або заміських домах купівля штроборізу може бути виправданою. Особливо, якщо прокладати планується не лише електромережу, але й опалення, газ, воду та інші комунікації, які також треба буде «сховати» у стіну.