Просте пристосування для видалення ізоляції з проводів

By: Євген

iz0

Для швидкого чищення електричних одно- та багатожильних проводів зазвичай використовують спеціальний інструмент – стрипер. Можна, правда, маючи відповідну спритність, користуватися й бокорізами. Але можна скористуватися й альтернативним варіантом, не витрачаючи гроші та не набуваючи досвіду роботи з бокорізами – самому зробити просте пристосування для зняття ізоляції з проводів.

iz1

Щоб самому змайструвати такий простий пристрій для звільнення проводів від ізоляції, знадобиться знайти невеличкий урізок поліпропіленової труби довжиной у п’ятнадцять-двадцять сантиметрів та сегментне змінне лезо для канцелярського ножа.

Самим першим ділом майстру слід прикласти сегментне лезво к урізку поліпропіленової труби, і після цього за допомогою звичайного олівця поставити позначки на поверхні труби приблизна на однаковій відстані одна від одної.

iz2

Основні етапи робіт

Наступним етапом поліпропіленову трубу слід з’єднати з іншою, допоміжною поліпропіленовою трубкою, зафіксувавши їх по краях ізоляційною стрічкою. При цьому намальовані олівцем позначки повинні бути розташовані таким чином, як це вказано на фотографії нижче.

iz3

Далі починається етап, на якому, використовуючи свердла різного діаметру, по поліпропіленовій трубці роблять невеликі поперечні «канавки». Ніби свердлять, але, оскільки трубок двоє, створюються не круглі отвори а поперечні довгі канавки. Різними свердлами, відповідно до діаметрів проводів, з якими прийдеться працювати!

iz4

Після цього, ці канавки, які створені за допомогою різних свердел, заглиблюють, щоб на стінці труби в кожній канавці з’явився наскрізний отвір. Далі цю заготівку затискають у лещатах, ніби трішки плющать, та вставляють всередину сегментне змінне лезо від канцелярського ножа.

iz5

Подробиці про вироблення та використання пристосування для оголення проводів від ізоляції можна подивитися у відеоінформації, що додається:

В результаті маємо саморобний пристрій для зачищення проводів від ізоляції. Це не складно, та не дорого. Але зручно. З його допомогою можна знімати ізоляцію з проводів різного перетину (відповідно до діаметрів свердел, що використовувались при майструванні цього виробу).

iz5_1

Для зняття ізоляції провід кладуть вздовж отвору, трішки притискають та провертають. Ізоляція надрізається, після чого, не прибираючи пальця, яким притискали, провід витягають вже оголеним.

. . . .

iz6