Ручна фрезерна машина: різновиди фрез та додаткове оснащення / Обладнання
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Ручна фрезерна машина: різновиди фрез та додаткове оснащення


fre00.jpg (43.63 Kb)

Асортимент фрез до фрезерних машин дуже широкий. Їх можна купити вроздріб та в наборах (1). З них основними є: пазова фреза (02), фреза для вирізання жолобка (03), фасонна фреза (04), багаторадіусна фасонна фреза (05), дискова пазова фреза (6), фреза для зрощування заготівок (07), та ще цілий «віночок» спеціалізованих фрез.

fre_3.jpg (75.82 Kb)

За конструкцією та напрямом роботи фрези розділяють на декілька груп: кромочні з підшипником або напрямною цапфою, заглибні пазові, фільоночні, комбіновані, набори для створення рамних з’єднань.

fre3.jpg (105.95 Kb)

Фрези роблять цілком зі швидкоріжучої сталі або з напаяними елементами різання з твердого стопу. Першими слід користуватися при обробці м'якої деревини. Щоб обробити деревину твердих порід, ламінованих заготовок, деревних матеріалів (ДСП, МДФ, фанери), слід користуватися фрезами у яких елементи різання зроблені з твердого стопу. Ріжучі елементи фрез з твердих стопів чутливі до механічних торкань сусідніх інструментів. Тож зберігати їх треба упорядковано, а не навалом у загальному ящику.

Простіше за все займатися столярними роботами з фрезами, у яких є напрямна цапфа (08) або підшипник (09).

fre4.jpg (73.27 Kb)

Тоді контролювати рух інструменту дуже легко та додаткових пристосувань не знадобиться ніяких – досить позначити бажану глибину фрезерування. Підшипник або цапфа спираються на рівну кромку заготівки або шаблону та фреза точно копіює назначену траєкторію. Але на кромці не має бути ніяких дефектів, інакше вони точно відіб'ються на поверхні, що обробляється.

Додаткове оснащення для фрезерної машини

Застосування додаткового оснащення, у тому числі виготовленого власноруч, дозволить виконати інші операції з обробки деревини швидко та достатньо якісно.

Наприклад, у домашньому виробництві меблів найчастіше кутові з’єднання роблять на шпонках та шкантах, хоча міцніше та тривкіше виготовити їх на прямих шипах або в зробити «ластівчин хвіст». Це так тому, що вирізати вручну шипи на деталях-відповідях – дуже важко і складно. Інше діло – фрезерування шипів. Але тут буде потрібне пристосування-шаблон (01). Виробники, які випускають фрезерні машини, роблять подібні шаблони. Їхнє призначення – те ж саме, але конструкції відрізняються. Тому купляти шаблон слід тої ж фірми, що й ваша машина. Такі шаблони крім напрямної металевої пластини мають й затискачі-кронштейни, вони одночасно фіксують обидві сполучні деталі.

fre9.jpg (87.69 Kb)

Досить зручний пристрій, який об'єднує у собі функції напрямної шини та паралельного упору – напрямні полозки. Основа фрезерної машини легко та без поперечного люфта пересувається між брусками та тонкими планками з фанери (02). Якщо натерти бічні обмежувальні бруски воском, основа машини буде ковзати по них ще легше.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Простір під сходами - функціон...

08 Mar 2023 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up