Ручна фрезерна машина: способи роботи та популярні моделі

By: Євген

fre5

Деревину обробляють фрезою зі швидкоріжучої сталі або твердостопної на високих обертах. Оброблені поверхні при цьому стають дуже чистими, але виникає велика кількість стружки, тож треба працювати з системою її видалення. У каретки механізму регулювання є револьверний упор для фіксації глибини фрезерування, він змонтований на основі фрезеру та дозволяє робити декілька повторних проходів одної ділянки, кожний раз на більшу глибину.

Якість поверхні, що обробляється, залежить від деяких факторів. Перший, це заточка фрези – інструмент має бути гострим. Важливим є і напрям проходу. Найбільші складності – при обробці торців, а найкращий результат дає поздовжнє фрезерування вздовж волокон.

Якість поверхні покращиться, якщо револьверний упор відрегулювати таким чином, щоб при фінішному проході шар матеріалу, що зрізується, був мінімальним.

Паралельно прямолінійній або начисто обробленій кромці фрезерувати паз (01) можна з використанням бічного упору (02), що входить до комплекту приладь, для тої ж мети є пластикова накладка на нижню поверхню основи машини (03) але тоді, коли глибина занурення фрези не більше товщини накладки. Але краще за все користуватися (04) фірмовою шиною з кареткою, яка пересувається нею.

fre6

У крайньому випадку можна використати й саморобну напрямну потрібної довжини (05). Роликовий же упор (06) з комплекту дає 100% можливість точнісінько повторити профіль хвилястої кромки.

fre7

Цей комплекс пристосувань забезпечить зберігання фіксованої відстані пазу від торця, який обраний за базу, або відповідно з позначками, звісно при цьому в процесі обробки слід постійно притискати упор до кромки або основу машинки – до напрямної.

Треба пам’ятати, що всі регулювальні та встановлювальні гвинти мають бути щільно затягнуті, інакше вібрація від машини зіб’є початкові налаштування і заготовка піде в брак.

При фрезеруванні пазів та вирізів складної конфігурації допоможе копіювальна втулка (7). Але, щоб здійснити подібну операцію, слід спочатку зробити точний шаблон враховуючи при цьому зовнішній діаметр копіювальної втулки.

fre8

Допоміжна деталь-циркуль (08) знадобиться для здійснення криволінійного фрезерування по дузі або колу.

Популярні моделі фрезерних машин

Фрезерна машина Hitachi M8V2

Продумана ергономіка та привабливий дизайн. Великий робочий хід фрези (60 мм). Відносно невелика маса виробу.

Потужність – 1150 Вт, частота обертів на холостому ходу – 11000 – 25000 об/хв., діаметр затискної цанги – 8 мм, маса – 3,6 кг.

fre10

DeWalt DW615

Інструмент зручний та досить безпечний у використанні завдяки присутності електронних систем регулювання швидкості, плавного пуску та двопозиційному пусковому вимикачу.

Потужність 900 Вт, частота обертів на холостому ходу 8000 – 24000 об/хв., діаметр затискної цанги 6-8 мм, маса, 2,9 кг.