Властивостями цієї конструкції верстаку є міцна робоча поверхня знімної стільниці, велика кількість шухляд та ящиків для зберігання інструментів та матеріалів. Його можна легко зробити за пару вихідних.
. . . . . . . .
Такий верстак має просту по конструкції, але міцну основу, яка є одноразово опорою та місцем зберігання інструментів. Схема складання верстака вказана на малюнку А. Для спрощення конструкції основні частини складають на болтах.
Почати виготовлення слід з підбору деталей відповідно до таблиці.
Виготовлення краще почати з боковин, кожна з яких складається з дох ніжок (А,В) та бокової панелі С зі вставками Е та D (малюнок В). Деталі ніжок робляться з клену, а бокові панелі з МДФ товщиною у 20 мм.
Таблиця 1 Основа верстака
Потім складають верхню раму на шурупах, в її складі деталі F,G та полиці. Для полиць, які будуть переставлятися в боковинах слід передбачити отвори під утримувачі полиць з постійною дистанцією. Полиці Н та К зроблені з МДФ товщиною 20 мм (малюнок В).
Складаючи основу верстака, спочатку болтами прикріпляють верхню раму та нижню полицю до боковин. Щоб зробити отвори під болти точно, деталі фіксують струбцинами.
Далі прикріпляють задню стінку М з ДВП товщиною 6 мм. Задня стінка кріпиться шурупами до верхньої рами та нижньої полиці, та додатково утримується планками N з фальцями.
. . . . . . .
До верстака вигідно додати панель DD з магнітними утримувачами інструментів (малюнок А). Панель роблять з МДФ завтовшки у 20 мм та прикріпляють до верстаку шурупами.
Магнітні утримувачі є універсальними, до них легко приєднати будь який сталевий інструмент.
Кришка верстаку зроблена з трьох шарів (малюнок С) – внутрішні шари з МДФ, а верхній шар – ламінована ДВП, яка легко замінюється при необхідності. Кришка додатково обладнана лотоком для інструментів. Ребра кришки обшиті деталями R та Q, які охороняють її від випадкових пошкоджень.
Таблиця 2 Кришка верстака
Лотік, це коробка з висувним днищем. Бічні стінки S лотока, передня та задня стінки Т зроблені з ДВП 20 мм завтовшки. Днище лотоку має легко ковзати в пазах.
Мілкий лотік, що розташований з краю кришки є досить зручним. Висувне днище дозволяє легко очистити лотік від тирси та іншого сміття.
Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками
Кришку прикріпляють до основи верстака шурупами, але не симетрично, а зі зсувом (малюнок С). Звис з боку, який протилежний лотоку – більший. За рахунок такої конструкції до кришки можна буде кріпити столярні лещата (малюнок D).
Закінчивши складання верстату починають виготовляти ящики (малюнок D). Вони мають однакову довжину та ширину, але висоти у них різні. Ящик для перенесення інструментів має ручку СС. Деталі ящиків склеюють та додатково з’єднують шурупами.
Таблиця 3 Ящики
Зручні для рук отвори в фасадах ящиків та в ручці переносу можна випиляти лобзиком, закругливши ребра фрезером (малюнки F, E).