Штробимо стіни під електрокабель власноруч / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Штробимо стіни під електрокабель власноруч


shtrob0.jpg (34.07 Kb)

Що треба знати

 • Штробити стіни можна лише горизонтально або вертикально, тобто, паралельно конструктивним елементам будівлі. Під кутом можна штробити лише тоді, коли під тим же кутом розташована й стіна, наприклад, в мансарді.
 • Укладати кабель та встановлювати монтажні коробки слід на відстані 20-25 сантиметрів від плит стелі.
 • . . . . . . .

 • Не можна випилювати або пошкоджувати арматуру в бетонних плитах панельних будинків, оскільки при цьому знижується несна здатність стін. Якщо на шляху штроби зустрічається арматура, треба перенести канал вбік.
 • Відстань між штробним каналом та газовою трубою має бути не менше 40 см, а відстань від дверних та віконних прорізів (та від кутів) – не менше 10 см. Довжина кожного каналу не повинна перевищувати трьох метрів, а ширина та глибина – 25 мм.
 • Бажано зробити мінімальною кількість переходів від горизонталі до вертикалі та навпаки на довжині всієї траси. Добре, якщо такий перехід буде лише один.

УВАГА! Заборонено робити горизонтальні канали в несних конструкціях. В панельних будівлях такими є всі стіни за виключенням міжкімнатних перегородок.

. . . . . . .

Інструменти для штробування

Болгарка з алмазним диском

Знадобиться для робіт бо бетону та цеглі. Дозволяє формувати досить рівний канал. Нею добре вирізати заглиблення під розетки та вимикачі. Недоліком є створення великої кількості будівельного пилу, з яким впорається не всякий пилосос.

shtrob1.jpg (.64 Kb)

Перфоратор або ударний дриль

Цей інструмент є у багатьох. Ним не складно користуватися, але завдяки сильній вібрації краї траси будуть нерівними.

Зубило тa молоток

Це надійний та дешевий варіант. Але працювати прийдеться довго та важко. На бетонних та цегляних стінах краще цими інструментами і не починати, вони лише для штукатурки.

Штроборіз

Цей інструмент найкраще використовувати для будь яких стінових матеріалів, він дозволяє рівно та швидко вирізати канал будь-якої довжини. Але тут не обійтися без будівельного пилососу. Для разової роботи його краще не купляти, а взяти у аренду.

Рівень та рулетка

Вони потрібні для рівного розмічування стін незалежно від матеріалу поверхні.

shtrob2.jpg (56.63 Kb)

Оптимально

Використовувати всі ці інструменти, які будуть доповнювати один одного на різних технологічних етапах.

Підготовчі роботи

 1. Намалювати план електропровідні, позначивши на папері розташування проводів, вимикачів, розеток та розподільних коробок.
 2. Звільнити приміщення від меблів, полиць та т.ін., завісити дверні прорізи зволоженою тканиною або поліетиленовою плівкою, щоб пил не пройшов у сусідні кімнати.
 3. Очистити поверхню стіни, видаливши старі шпалери та клей, витягнути метизи, які залишилися від полиць, картин та фотографій.
 4. Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

 5. Розмітити стіни, акуратно перенісши на стіну план розводки, позначаючи всі точки виходу кабелів. Тут використовують рівень та рулетку
 6. Знайти стару провідню у місцях позначення нової, використовуючи безконтактний індикатор напруги. У випадку знаходження старої задіяної провідної в план розмічення вносять необхідні зміни, після чого фотографують її.
shtrob3.jpg (72.1 Kb)

Технологічні етапи

 1. Підготовка інструменту
 2. Перевірити працездатність штроборізу, болгарки та перфоратора. Роздивитись диски та зубило, шукаючи сліди зношування. При необхідності слід замінити диски та наточити зубило. Штроборіз слід налаштувати на глибину та ширину каналу, після чого приєднати будівельний пилосос.

  shtrob5.jpg (58.16 Kb)

 3. Нарізіння каналів
 4. Штроборіз ведуть по лініях розмітки рівно згори донизу, занурюючи диски на максимальну глибину до упору. Не слід забувати про захисні засоби – рукавички, респіратор, окуляри та кашкет. Навушники теж не зашкодять. Для роботи на висоті використовують міцні козли або ліси, драбинами користуватися не рекомендується.

 5. Формування штроби
 6. Перфоратором видаляють залишки бетону між нарізаними каналами, формуючи таким чином штробу. Створюють рівну трасу з однаковою глибиною на всьому її протязі.

 7. Вирізання заглиблень під розетки та вимикачі
 8. Болгаркою з алмазним диском вирізають круглі або квадратні контури заглиблень для наступного монтажу розеток, вимикачів чи розподільчих коробок. Далі перфоратором вибивають залишки бетону у межах нарізаних контурів.

shtrob6.jpg (70.73 Kb)

Штроби, зроблені власноруч з урахуванням витратних матеріалів (алмазних дисків для болгарки та штроборізу, канального зубила та мішка для пилу) та оренди інструменту коштує, як мінімум, вдвічі менше, ніж вартість роботи бригади будівельників.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Простір під сходами - функціон...

08 Mar 2023 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up