Штробимо стіни під електрокабель власноруч

By: Євген

shtrob0

Що треба знати

 • Штробити стіни можна лише горизонтально або вертикально, тобто, паралельно конструктивним елементам будівлі. Під кутом можна штробити лише тоді, коли під тим же кутом розташована й стіна, наприклад, в мансарді.

 • Укладати кабель та встановлювати монтажні коробки слід на відстані 20-25 сантиметрів від плит стелі.

 • . . . . . . .

 • Не можна випилювати або пошкоджувати арматуру в бетонних плитах панельних будинків, оскільки при цьому знижується несна здатність стін. Якщо на шляху штроби зустрічається арматура, треба перенести канал вбік.

 • Відстань між штробним каналом та газовою трубою має бути не менше 40 см, а відстань від дверних та віконних прорізів (та від кутів) – не менше 10 см. Довжина кожного каналу не повинна перевищувати трьох метрів, а ширина та глибина – 25 мм.

 • Бажано зробити мінімальною кількість переходів від горизонталі до вертикалі та навпаки на довжині всієї траси. Добре, якщо такий перехід буде лише один.

УВАГА! Заборонено робити горизонтальні канали в несних конструкціях. В панельних будівлях такими є всі стіни за виключенням міжкімнатних перегородок.

. . . . . . .

Інструменти для штробування

Болгарка з алмазним диском

Знадобиться для робіт бо бетону та цеглі. Дозволяє формувати досить рівний канал. Нею добре вирізати заглиблення під розетки та вимикачі. Недоліком є створення великої кількості будівельного пилу, з яким впорається не всякий пилосос.

shtrob1

Перфоратор або ударний дриль

Цей інструмент є у багатьох. Ним не складно користуватися, але завдяки сильній вібрації краї траси будуть нерівними.

Зубило тa молоток

Це надійний та дешевий варіант. Але працювати прийдеться довго та важко. На бетонних та цегляних стінах краще цими інструментами і не починати, вони лише для штукатурки.

Штроборіз

Цей інструмент найкраще використовувати для будь яких стінових матеріалів, він дозволяє рівно та швидко вирізати канал будь-якої довжини. Але тут не обійтися без будівельного пилососу. Для разової роботи його краще не купляти, а взяти у аренду.

Рівень та рулетка

Вони потрібні для рівного розмічування стін незалежно від матеріалу поверхні.

shtrob2

Оптимально

Використовувати всі ці інструменти, які будуть доповнювати один одного на різних технологічних етапах.

Підготовчі роботи

 1. Намалювати план електропровідні, позначивши на папері розташування проводів, вимикачів, розеток та розподільних коробок.

 2. Звільнити приміщення від меблів, полиць та т.ін., завісити дверні прорізи зволоженою тканиною або поліетиленовою плівкою, щоб пил не пройшов у сусідні кімнати.

 3. Очистити поверхню стіни, видаливши старі шпалери та клей, витягнути метизи, які залишилися від полиць, картин та фотографій.

 4. Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

 5. Розмітити стіни, акуратно перенісши на стіну план розводки, позначаючи всі точки виходу кабелів. Тут використовують рівень та рулетку

 6. Знайти стару провідню у місцях позначення нової, використовуючи безконтактний індикатор напруги. У випадку знаходження старої задіяної провідної в план розмічення вносять необхідні зміни, після чого фотографують її.

shtrob3

Технологічні етапи

 1. Підготовка інструменту

 2. Перевірити працездатність штроборізу, болгарки та перфоратора. Роздивитись диски та зубило, шукаючи сліди зношування. При необхідності слід замінити диски та наточити зубило. Штроборіз слід налаштувати на глибину та ширину каналу, після чого приєднати будівельний пилосос.

  shtrob5
 3. Нарізіння каналів

 4. Штроборіз ведуть по лініях розмітки рівно згори донизу, занурюючи диски на максимальну глибину до упору. Не слід забувати про захисні засоби – рукавички, респіратор, окуляри та кашкет. Навушники теж не зашкодять. Для роботи на висоті використовують міцні козли або ліси, драбинами користуватися не рекомендується.

 5. Формування штроби

 6. Перфоратором видаляють залишки бетону між нарізаними каналами, формуючи таким чином штробу. Створюють рівну трасу з однаковою глибиною на всьому її протязі.

 7. Вирізання заглиблень під розетки та вимикачі

 8. Болгаркою з алмазним диском вирізають круглі або квадратні контури заглиблень для наступного монтажу розеток, вимикачів чи розподільчих коробок. Далі перфоратором вибивають залишки бетону у межах нарізаних контурів.

shtrob6

Штроби, зроблені власноруч з урахуванням витратних матеріалів (алмазних дисків для болгарки та штроборізу, канального зубила та мішка для пилу) та оренди інструменту коштує, як мінімум, вдвічі менше, ніж вартість роботи бригади будівельників.