Тачка на струбцинах

By: Євген

tachkstrub0

Переносити габаритні або довгі листові будівельні матеріали одному дуже важко. Але тачка на струбцинах допоможе подолати ці труднощі.

В основі такого пристосування – колісна поворотна опора з платформою, на яку встановлюється струбцина, яку закріпляють на бруску. Діаметр колеса може бути будь-яким – чим більше, тим вище прохідність. Пристосування легко розкладається, тому струбцину після перевезення можна використовувати за прямим призначенням.

tachkstrub1

За допомогою двох колісних струбцин та двох дерев’яних брусків легко отримати стійку опору для перевезення пачки листового матеріалу.

Щоб струбцина сильно не розкривалася та її можна було швидко затягнути одною рукою, на рамі встановлюють обмежувач з урізку шлангу. Якщо треба, до точки притискання можна додати дерев’яний брусок, щоб на матеріалі, що перевозиться, не залишалось слідів.

tachkstrub1_2

В бруску вирізають паз для кріплення струбцини. Струбцина в бруску затягається двома болтами з гайками. Отвори під них свердлять як в бруску, так і в рамі струбцини

Варто спробувати, та довести ефективність пристосування за допомогою невеличких випробувань. Тепер з перевезенням може упоратись і мала дитина. Якщо треба перевезти, наприклад, великий лист фанери, досить однієї або двох “колісних” струбцин.

tachkstrub3_4

Міні-візочок готовий до роботи. При перевезенні довгих вантажів колесо прикріпляють з одного боку.

Пересунути громіздку шафу або диван – також можна без проблем. Досить трішки підняти кожен кут та прикрутити струбцину, після чого важке тягнення перетворюється легко кероване котіння. При цьому не з’являються подряпини на підлозі.

tachkstrub5_6

Важкий лист ДСП для перевезення можна встановити на два колеса. Якщо прикрутити чотири колеса до ящика, вийде чудовий візочок для перевезення важких та громіздких речей.

Мабуть є ще багато варіантів застосування цього нескладного, але корисного пристосування.