Як та чим прибрати сніг

By: Євген

yaksnig1

Зима додає багато турбот власникам заміських ділянок. Одна із них – прибирання снігу. І в цьому ділі важливою складовою є обрання правильного інструменту.

Здається, що пластикові лопати є ламкими, але насправді, це надійний інструмент для прибирання снігу. Головне – обрати лопату по силах.

Якщо вам потрібно лише прочистити стежку до дому або місце для авто, це простіше зробити за ручним інструментом – лопатами, або скреперами-волокушами.

Для прибирання снігу випускають досить багато різновидів лопат. Вони відрізняються розмірами та матеріалом (дерев’яні, пластикові, алюмінієві). Серед дачників найбільш популярними є легкі лопати з пластиковим совком. Сучасні виробники випускають вироби з якісного морозостійкого пластику. Не дивлячись на ламкий вигляд, вони можуть довго вам служити. Чим більше площа совка лопати та бортики вище, тим більше вмістити снігу можна у ківш – робота піде швидше. Але слід враховувати, що середній навантажений ківш важить, з урахуванням вологості снігу до 15 кг, тож треба і не забувати і про свою фізичну форму.

У багатьох лопат передній край совку підсилений металевою накладкою, яка уберігає його від поломок.

Обираючи лопату, не зайвим буде придивлятись не лише до ковша, але й до держаку, який має бути легким та міцним, Довжина держаку має давати можливість працювати не дуже згинаючись.

Лопати з металу майже не відрізняються від пластикових. Вони більш довготривалі, але й коштують вдвічі більше.

А дерев’яну лопату можна зробити й власноруч.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Саморобна лопата для прибирання снігу

Щоб зробити лопату для прибирання снігу з деревини потрібні деякі матеріали:

  • Дерев’яний держак діаметром сорок міліметрів та довжиною два метри
  • Лист фанери площею 40х40 сантиметрів
  • Дошка перерізом 100х25 мм та довжиною 400 мм
  • Смуги листового цинкованого заліза завширшки 5-7 см
yaksnig2

Спочатку з дошки роблять задню стінку ковша, одне ребро якої випилюють у формі дуги. У центрі заготівки висвердлюють отвір по діаметру держаку. Отвір слід зробити під невеличким кутом, під яким можна посадити держак зручно для роботи. Потім до заготовки прикріпляють лист фанери у якості ковша та міряють держак: його слід запиляти для щільного прилягання до фанери під кутом. Після цього його закріпляють рівно по центру. Далі разом складають всі деталі, а місця з’єднань та робоче ребро лопати оббивають бляшаними смугами для збільшення міцності та довготривалості.

yaksni3

Саморобна лопата – легкий та надійний інструмент. Скрепер-волокуша – велика лопата, якою не не відкидають, а зсувають сніг.

Скрепери

Щоб прибрати сніг на великій ділянці використовують скрепери-волокуші. Зовні це є велика лопата, а відрізняється тим, що скрепером сніг зсувають у потрібний бік, а лопатою – відкидають. Щоб легко пересуватися по снігу нижня поверхня ковша скрепера має полози, як на санях. Особливо важкі та широкі моделі можуть навіть пересуватися на коліщатках. Але при тому слід враховувати, що скрепером краще працювати на відкритих вирівняних, та навіть замощених ділянках. Прибирати сніг між деревами та кущами, в місцях, де рельєф є нерівним волокушею краще не треба.

Скрепер-волокуша з OSB

Після завершення будівельних робіт у сараї може залишатися половина листа OSB, з якої можна змайструвати нескладний скрепер для чищення снігу на майданчиках, які замощені. Щоб цей інвентар був маневреним та зручним, його у верхній частині краще звузити– приблизно по тридцять сантиметрів від кожного краю, тоді, не втрачаючи продуктивності, скрепер стане легшим. Для безпеки рекомендують зрізати гострі кути, які створилися знизу, а також округлити та зачистити шкіркою інші кути та ребра. І ще треба зробити отвори для рук, щоб скрепер було зручніше пересувати.

Снігоприбиральні машини

Щоб прибирати велику ділянку краще обрати снігоприбиральну машину, яка не лише згрібають сніг, але й переміщає його на велику дистанцію. Габарити, відстань відкидання снігу, продуктивність та вартість такої апаратури може коливатися у досить широких межах.

За типом мотору снігоприбиральні машини бувають електричні та бензинові. З плюсів електричних машин можна виділити не дуже високу ціну та невелику масу, від чого з ними працювати легше. А мінуси – прив’язка до джерела живлення. Провід, крім усього, ще й заважає роботі. Потужність електричних машин для снігу не перевищує п’яти кінських сил.

Бензинові снігоприбиральні машини мають потужність 6-15 кінських сил. Вони маневрені, та не залежать від джерела живлення. Такими машинами можна легко користуватися, очищаючи великі засніжені ділянки.