Її можна зробити дуже швидко з урізків поліпропіленової труби та дошок. Це дуже корисна саморобка для тих у кого є заміський будинок або город.
На виготовлення такої саморобної етажерки для розсади знадобиться не більше п’ятнадцяти-двадцяти хвилин. З урахуванням перерви – максимум година. Цю етажерку можна встановити на підвіконня, і це дозволяє розташувати більше розсади, ніж коли її вирощувати у звичайних стаканчиках, які зазвичай встановлюють в один ряд.
. . . . .
Першим ділом слід відрізати два шматки дошки товщиною у двадцять міліметрів, (хоч тут можна використовувати й фанеру) довжиною 100-110 сантиметрів та чотири урізки поліпропіленової труби довжиною по 95 сантиметрів. Якщо під рукою немає спеціальних ножиць для поліпропіленових труб, можна використати кутошліфувальну машину (болгарку), або ручну ножівку по металу.
Основні етапи робіт
Наступним етапом розмічають та висвердлюють пір’яним свердлом отвори в дошках – в кожній по чотири отвори діаметром 25 мм. При тому слід звернути увагу, що в одній з дошок отвори мають бути наскрізними, а в другій – глухі, бо вона буде згори ставитися на труби.
. . . . .
Після цього всі отвори, що просвердлені у дошках, слід зачистити шмерґельною шкіркою (наскрізні отвори можна обробити круглим напилком, після чого можна починати наступний етап – складання конструкції.
Нижню поличку, щоб вона не їздила вгору-вниз, прикручують до труб шурупами-саморізами. Хоча й верхню поличку можна зафіксувати так само – саморізами.
Щоб етажерка була більш стійкою, можна виготовити дві «підошви» з шматків дошки або фанери. Тоді в цих заготівках перед тим просвердлюють отвори під труби.
. . . . .
Таким чином створилася досить стійка та містка конструкція, на якій можна помістити достатню кількість розсади. Коли потреба і її використанні відпадає, її легко розібрати, розкрутивши вісім саморізів – до наступної весни, та скласти у комору, де вона не займе багато місця.