Дехто вважає, що універсальне – ворог якісного, але універсальний різак може швидко довести протилежне. Для домашнього майстра це взагалі – щаслива знахідка, але й фахівці досить активно його використовують.
При обранні універсального різака (УР) слід звернути увагу на його оснастку. Велика кількість насадок забезпечує багатофункціональність та суттєво розширює можливості інструменту.
Звичайний набір насадок , що входить до комплекту універсального різака:
Заглибні полотна різаків мають Z-подібний вигин полотна, а пильні диски тарілчасту конфігурацію, що дає можливість пиляти елементи конструкцій в одній площині, наприклад, з підлогою.
Підошва та шліфувальні листи мають дельтовидну форму, що дозволяє зручно працювати у кутах та нішах.
Кейс для зберігання та транспортування універсального різака з набором насадок.
Якщо на початку оснастка від різних виробників не була взаємозамінною, то зараз більшість варіантів є універсальними: 12-точкова система кріплення, при якій полотно можна встановити не лише у напрямі осі інструменту, але й під кутом до нього.
1 – В деяких моделях оснастку встановлюють у посадне місце та фіксують гвинтом з внутрішнім шестигранником
Також нині є адаптери для різних типів оснащення, а деякі є у складі базового комплекту моделі. Сам механізм кріплення у різних моделей може відрізнятися.
2, 3, 4 – Є варіанти, в яких досить відвести у бік важіль, встановити насадку та відпустити важіль.
При виконанні різаком будь-яких пропилів пилу виникає небагато – це явний плюс універсального різака. Виключенням є шліфування. Але це, зазвичай – кінцевий етап робіт, тож поява пилу є небажаною. У зв'язку з цим деякі моделі можна підключати до промислового пилососу. При тому під’єднувальний патрубок не є елементом корпусу, як в інших інструментах, його надягають на корпус перед початком личкувальних робіт. Постійно працювати з встановленим патрубком незручно, адже він утруднює охоплення ручки.
При роботі зручними є варіанти різаків з накладками проти сковзання на корпусі. У деяких моделей є додатковий держак, з яким працювати комфортніше. При роботі у стисненому просторі держак можна від’єднати.
Звичайно глибину занурення полотна оператор визначає візуально або по шкалі, що нанесена на пильному полотні. Але є моделі з дистанційним обмежувачем. Найпростіша з них являє собою пластикову насадку, яка встановлюється біля полотна. Тоді різання здійснюється доти, доки вона не притиснеться у поверхню, що обробляється. Регулювання глибини такого обмежувача – чотирисхідчасте. Існують обмежувачі з плавним регулюванням.
Конструкція цього різака дозволяє використовувати додатковий держак. У комплекті також і пластиковий чотирисхідчастий обмежувач ходу.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
Дякуємо!
|
|||
|
|||
|