Всі розетки – під рукою / Обладнання
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Всі розетки – під рукою


rozetki.jpg (67.99 Kb)

Без електричних розеток біля робочого верстату не обійтися, адже приходиться процювати по черзі то з електрорубанком, то з лобзиком, то зі шліфмашинкою. Щоб постійно не висмикувати шнури з розетки та встромляти інші, треба зробити комутаційний блок Частково можна вирішити цю проблему, встановивши поряд з верстатом комутаційний стояк з електричними розетками, вимикачами та автоматом захисту (1).

Основа стояка – урізок пластикового кабель-каналу перетином 40х75 мм та довжиною 800 мм (2). Для кабель-каналу трішки більшого розміру (50х100 мм) є спеціальні розетки, які можна просто вставити та зафіксувати у верхніх пазах коробу, які призначені для монтажу кришки. Тому краще обрати короб 40х75 мм та придбати продовжувач, який краще підходить по габаритах зі спільним вимикачем. Клавіша вимикачу у нього має підсвічення неоновою лампочкою, що зручно тим, що одразу вказує на наявність присутність електроживлення у майстерні.

На днищі кабель-канал має Т-подібний паз 2х20 мм (2). Його можна використати для кріплення блоку розеток продовжувача. Для цього гвинтами прикріпляють до днища продовжувача алюмінієву пластину 3 (1) товщиною 2 мм та шириною 20 мм на підкладці 2. Створюється Т-подібний гребінь, який засувається до пазу. Це просте та надійне кріплення. Таким же чином всередині коробу закріпляють автомат захисту на 15 А, вимикачі місцевого за загального освітлення (можна використати звичайні спарені вимикачі для прихованої провідної) та клемники розгалуження.

Дивіться відео ідеї сухого струмка

Всю комутацію у відповідності зі схемою (Малюнок 2) роблять всередині коробу та прикривають урізками кришок кабель-каналу. Для автомату захисту та амперметру у кришках прийдеться робити відповідні вирізи. Короб прикручують шурупами в зручному для роботи місці.

Малюнок 1. Кріплення блоку розеток продовжувача в кабель каналі. 1 – блок розеток; 2 – підкладка; 3 – алюмінієва пластина; 4 – кабель-канал.

rozetki1.jpg (27.86 Kb). . . . .

Малюнок 2. Принципова схема з’єднань: AW1 – автоматичний вимикач 15А; SW1 – спарений вимикач; L1 – люмінесцентний світильник загального освітлення майстерні; L2 – лампа місцевого освітлення над електроточилом; U1 – продовжувач на п’ять розеток; U2 – розетка старого зразка.

rozetki2.jpg (11.51 Kb)


Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Тераса, прибудована до будинку...

06 May 2021 ,orest
Тераса - місце де захочете побачитись з друзя...

Як зробити світильники для вла...

05 May 2021 ,orest
Світлий сад чи подвір'я мрія кожної господині...

Шпалери для спальні, 50+ ідей ...

05 May 2021 ,orest
Від біло шовкових до великих яскравих фото шп...

Біла кухня в світлих тонах 50 ...

30 Apr 2021 ,orest
Світлі кухні завжди в моді, показуємо на фото...

Вы решили купить дом: что даль...

29 Apr 2021 ,fersht
Покупка дома — это серьезный шаг. Чтобы в буд...

Як зробити дерев’яні сходи в б...

28 Apr 2021 ,orest
Дерев'яні сходи в будинку показуємо як зробит...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up