Встановлення раковини

By: Євген

rak0

Змонтувати раковину власноруч – це завдання по силах і не професіоналу. Але всі деталі цієї операції слід продумати заздалегідь.

rak_1

Раковина на п’єдесталі – досить розповсюджений варіант умивальників у наших широтах. Вони вже потроху починають відходити у розряд «ретро» виробів, але невисока вартість залишає їх досить привабливими для покупців. Для дачі вже точно можна обрати стандартну керамічну раковину з п’єдесталом від вітчизняного виробника.

Встановлення раковини складається х трьох етапів – підведення труб гарячої та холодної води, каналізації, монтажу самої раковини, встановлення та підключення змішувача та сифону. Обираючи моделі раковини з п’єдесталом та сифоном, слід перевірити їх сумісність: ширина п’єдесталу має бути достатньою, щоб сховати сифон, а в місці його знаходження не повинно бути перетинок або інших конструктивних елементів.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Для встановлення раковини знадобиться ударний дриль або перфоратор, свердло по кераміці або склу, свердло по бетону, набір для кріплення раковини (у комплект не входять сан-технічні шпильки), рівень та весь комплект раковини зі змішувачем, деталями підведення та сифоном.

Для дорослої людини середнього зросту найзручнішою висотою розташування раковини є 80-85 см. Але при встановленні раковини з п’єдесталом це не так важливо, оскільки тут висота п’єдесталом і задається, а він виконаний згідно з нормами, що діють.

rak1_2

1. Спочатку приставляють п’єдестал до стіни, встановлюють у нього раковину та перевіряють рівнем її положення. Олівцем позначають розташування отворів для кріплення в основі раковини. Знімають раковину та ще раз перевіряють рівнем позначених отворів. 2. Плитку з кераміки для встановлення раковини свердлять перовим свердлом для скла та кахлів. Алмазні коронки свердлять керамограніт гірше ніж звичайні свердла по склу та кераміці. Пару свердел треба мати запасних – вони часто ламаються. Діаметр отвору під дюбель шпильки складає 12 мм.

rak3_4

3_4. В просвердлені отвори забивають пластикові дюбелі та вкручують шпильки ключем.

rak5_6

5. Після встановлення шпильок акуратно надягають на них раковину, вставляють еластичні шайби за закручують гайки без зайвого зусилля – раковина може луснути. Закручені гайки потім будуть заховані під декоративними ковпачками. Якщо стіна нерівна, то при кріпленні раковини можна прокласти між нею та стіною смугу пінополіетилену. 6. П’єдестал для раковини також след трішки доопрацювати: на опорну поверхню двобічним скотчем прикріпляють амортизаційну смужку пінополіетилену – це захистить умивальник від розколювання при сильному натисненні на раковину.

rak7_8

7. Якщо на дачі встановлений зовнішній водопровід з поліпропіленових труб, водорозетки встановлюють по місцю після примірювання раковини, а вихід в каналізаційну трубу має бути встановлений заздалегідь. В нижніх точках водопровідних труб встановлюють вентилі для зливання води при обслуговуванні або при відсутності опалення в зимовий час. 8. Приміряють розташування водорозеток по місцю. Оптимальною висотою встановлення розеток є така, щоб їх не було видно зовні, але був доступ для обслуговування знизу. На водорозетки можна встановити вентилі для зручності обслуговування раковини без необхідності відключення води в окремі гілці водопроводу або у всьому будинку. В нашому випадку водопостачання раковини вимикається вентилями на окремих гілках водопроводу, що веде від колектору.

rak9_10

9. Підключають гнучке підведення змішувача до водорозеток. 10 Підключають сифон. Відведення сифону раковини має знаходитись трішки нижче водорозеток – фактично, це біля 10-12 см нижче зрізу випуску раковини.

rak11_

11. Після встановлення раковини та закінчення всіх робіт по монтажу водоводу та каналізації перевіряють герметичність усіх з’єднань. Зазор між раковиною та стіною закривають від попадання вологи санітарним силіконовим герметиком.