«Вічна» стільниця / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

«Вічна» стільниця


sti_1.jpg (59.45 Kb)

Добре мати на кухні стільницю, на яку без ризику пошкодити поверхню можна було б поставити гарячу пательню або упустити важкий кухоль. Це можна зробити.

Якщо кухня має площу десь із 14 квадратних метрів, то можна змайструвати стільницю довжиною майже у 5,5 метрів. Звичайно, її можна зробити з мармуру або граніту та досягти відмінного результату, але це – дуже дорого. Стільниця з фарбованого бетону передбачає складне шліфування, зробити яке не у всіх є можливість. Можна бетонну стільницю оздобити кахлями, а ще краще – більш міцним керамогранітом.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Дякуючи оздобленню з керамограніту стільниця з бетону вийшла не лише дуже міцною, але й привабливою

Спочатку треба позначити розташування бетонної плити. Горизонтальну лінію на стіні краще всього накреслити за допомогою лазерного нівеліра. По цій лінії монтують напрямний профіль UD-17, щоб зафіксувати основу опалубки, яку можна скласти зі щитів, вирізаних з ОСП завтовшки у 15 мм. Тильні краї щитів вставляють у профіль, а під передні встановлюють тимчасові підпори на всю довжину стільниці, щоб щити на провисали. Окремі щити з'єднують один з одним тим самим П-подібним профілем.

Розмічають місця розташування раковини та варильної панелі, позначають їх пінопластом завтовшки у 30 мм. Зі смужок гіпсокартону роблять передню стінку опалубки та ножем вирівнюють її по рівню. На стіні закріпляють сталевий куток у якості маяка – щоб зручніше було працювати правилом при рівнянні бетону.

Доки бетон схоплюється, починають працювати з керамогранітом. Тут знадобляться плитки 600х600х10 мм, можна й китайського виробництва. При обранні кольору та малюнку (під натуральний мармур) слід орієнтуватися на загальний дизайн кухні.

Слід нарізати на верстаті смуги для облицювання передньої грані стільниці та дольні плитки, деякі деталі кромок, що стикуються під прямим кутом – зрізати під 45 градусів (верхні кромки смуг передньої грані та передні кромки плиток першого ряду). Але ці роботи краще доручити фахівцям з майстерні.

Для прорізів мийниці та варильної панелі використовують гідроабразивне різання. Це також має зробити майстер, йому на це знадобиться пів години. Гідроабразивне різання відрізняється високою якістю.

Фартух роблять теж з керамограніту та прорізають в ньому отвори під електричні розетки та кріплення штанги. Можливо, якщо свердла не витримають, прийдеться ще раз скористатися гідрорізаком.

В цей же час готують місця під раковину та варильну панель – видаляють пінопласт та лобзиком випилюють в ОСП отвори.

Далі укладають плитку. Складність тут полягає в тому, що плитку треба класти без швів. Це непросто, якщо поверхні стін нерівні, можливо прийдеться частину площі прикривати фартухом.

Використовують клей Ceresit CM 11 Plus. Невеличкий зазори поміж плитками, якщо вони знайдуться, заповнюють силіконовим герметиком під колір плитки.

В результаті створився своєрідний «пиріг» стільниці: керамограніт (10 мм), клей (10 мм), бетон (30 мм), ОСП - орієнтованостружкова плита - (15 мм).

На наступному етапі плитку кладуть на підлогу, адже без неї неможливо завершити роботу зі сільницею. Тут особливих проблем не виникне. Після того, як відстань від підлоги до стільниці буде визначена, можна приступати до виготовлення тумб. Тут теж краще запросити фахівців, вийде тоді красивіше. Тумби роблять з ДСП 18 мм, але фасади слід замовити окремо, наприклад, фарбовані, з ясеню. Звичайно, у тумб передбачають можливість регулювання по висоті.

Тумби регулюють по висоті таким чином, щоб вони впирались у стільницю та її вага розподілялася на всю опору.

Така стільниця красива та міцна. Її навіть можна використовувати як дошку для обробки продуктів, не побоюючись виникнення подряпин.

sti1_2.jpg (36.69 Kb)

Вирізана з ОСП онова для заливання стільниці вставляють у металевий профіль, закріплений в стіні. Частини основи з'єднують тим же металевим профілем.

sti3_4.jpg (35. Kb)

Передня стінка опалубки зроблена зі смужок гіпсокартону. На стіні у якості маяка закріплений сталевий куток.

sti5_6.jpg (35 Kb)

Місця встановлення раковини та варильної панелі позначені пінопластовими вставками. Бетонна плита під стільницю – відлита.

sti7_8.jpg (42.22 Kb)

В місцях розташування раковини та варильної панелі видаляють пінопластові вставки а у ОСП роблять відповідні вирізи. Плитку вкладають без швів. Передні кромки плиток зрізані під кутом 45 градусів для щільного з’єднання з плитками передньої грані.

sti9_10.jpg (38.13 Kb)

Плитки передньої грані вже приклеєні. Фартух набирають з тої ж плитки, що й стільницю. Стільницю легко чистити та мити, оскільки ніщо не прилипає до її поверхні.

sti11.jpg (53.78 Kb)

Мийка зі штучного каменю добре гармонує з оздобленням стільниці.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Простір під сходами - функціон...

08 Mar 2023 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up