Агрегати, що створюють теплову енергію спалюванням палива звуться опалювальними приладами. Пристрої, що одержують тепло з гарячої води, це прилади опалення. А ось «обігрівачі», це прилади, які працюють від електроенергії.
Щоб обрати собі оптимальний обігрівач для початку визначають необхідну потужність пристрою. При цьому слід врахувати не лише площу приміщення, але й розташування квартири у будинку, висоту стелі, кількість мешканців та багато ще чого. У цих розрахунках вам можуть допомогти фахівці закладу, де ви збираєтесь придбати обігрівач. В середньому вважається оптимальним обирати обігрівач з розрахунку один кіловат на десять квадратних метрів при висоті стелі три метри для приміщення з теплоізоляцією.
Треба також визначитись з метою купівлі цього приладу.
Наприклад, для швидкісного нагрівання краще обрати тепло вентилятор, для постійного підтримання температури у кімнати з підвищеною точністю, оптимальним є конвектор оснащений термостатом, для обігрівання локальної зони краще скористуватись ІК-випромінювачем або підлоговим тепло вентилятором. Якщо треба залишати прилад без нагляду – оберіть обігрівач з термостатом, а захистити приміщення, де весь час відчиняються двері, від холоду (передпокій, що виходить на вулицю, або магазин) потрібні теплова завіса, для обігрівання виробничих приміщень великих об’ємів знадобиться теплова пушка, яку у квартирах краще не використовувати.
Обрання обігрівачу, це той самий випадок, коли краще не економити на якості. Купувати їх треба у сертифікованих магазинах та салонах.
Види обігрівачів
Конвектори
У конвекторах холодне повітря проходить крізь металевий або керамічний нагрівальний елемент та циркулює, нагріваючись від енвектору. Пристрої бувають мобільними а настінними. Вони призначені для основного обігріву приміщень будь-якого розміру.
Позитивними якостями є висока швидкість нагріванні кімнат, компактність, рівномірність нагрівання, безшумність роботи, малий нагрів лицьової панелі (безпечно для дітей), можливість складання окремих блоків у мережу, привабливий дизайн, можливість встановлення та програмування без участі фахівця.
Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду
До негативних якостей (це стосується дешевих зразків) відносять наявність ефекту «спалення кисню», коли на розігріті поверхні попадають частки пилу, які згоряють з неприємним запахом.
Теплові завіси
Теплові завіси, це навісні направлені вентилятори, які встановлюють збоку або поверх дверного прорізу. Пристрій забезпечує при роботі відчутний потік повітря по всій площині прорізу. «Тепловий щит», що створюється, не пускає ззовні холодне повітря, запобігає з’явленню протягів. Зменшу. На 70-90% втрати тепла. Зазвичай, це стаціонарні пристрої, які встановлюють біля дверей або воріт виробничих та громадських приміщень. До позитивних якостей відносять можливість функціонування без обігріву влітку, для захисту від гарячого повітря. З мінусів можна зазначити високу ціну, велике енергоспоживання.
Масляні радіатори
Масляні радіатори характерні герметичним металевим корпусом , який заповнений мінеральним маслом. Всередині корпусу є електрична спіраль, яка, нагріваючись, віддає тепло маслу, воно і розігріває корпус, а вже він передає тепло повітрю. Температура на поверхні радіатора при роботі не перевищує 150 градусів. Частіше, це мобільні пристрої, у яких є ролики для перевезення. Вони використовуються у якості додаткового, або й навіть основного джерела нагрівання не такого ж і великого приміщення. В числі позитивних якостей – невелика температура нагріву корпусу, можливість працювати на протязі продовженого часу та підтримувати задану температуру, відсутність «спалювання кисню», крім того, більшість моделей, завдяки термостату та таймеру не потребують відключення. До негативних властивостей відносять підвищені габарити, нешвидке прогрівання приміщення (якщо немає вбудованого тепло вентилятора), нерівномірність прогріву великого приміщення.
Тепловентилятори
Особливим різновидом тепловентилятора є теплова пушка, для якої характерні велика потужність, вага та габарити. Корпус у таких пристроїв металевий, зазвичай вони виконуються у наземному варіанті. Їх використовують на будмайданчиках, промислових сховищах, гаражах, цехах, майстернях у якості основного обігріву.
У тепловентиляторів нагрівальним елементом є металева спіраль, хоча може бути й керамічна пластина. Крізь нього повітря продувається вентилятором та розповсюджує тепло по приміщенню. Багато моделей оснащені термостатами, регуляторами потужності та витрат повітря. Пристрої – стаціонарні, з будь-яким місцем встановлення, та пересувні, враховуючи й настільні варіанти. Використовуються для додаткового обігріву малих приміщень. З плюсів відзначають швидкий нагрів повітря, компактність та можливість використання у якості звичайного вентилятора у спеку. Для них ще характерні мобільність та порівняно невисока ціна. З мінусів – шум при роботі та ефект «спалення кисню», крім керамічних.
Керамічні термонагрівачі
Керамічні термонагрівачі взагалі значно перевищують за своїми якостями пристрої з металевою спіраллю. Але вони й дорожчі.
У інфрачервоних обігрівачів випромінювач та рефлектор фокусують промені у потрібному напрямку. У якості випромінювача використовують галогенні, кварцові та карбонові лампи. Тепло виникає за допомогою ІК-випромінювання, яке нагріває не повітря, а речі, що оточують – (меблі, стіни, підлогу), які вже вторинне тепло віддають повітрю. Бувають пересувні, наземні, настінні, стельові. Використовують для додаткового нагріву приміщення та відкритих майданчиків (ганок, галявина).
З позитивних характеристик – швидкий направлений обігрів, економія електроенергії, безшумність, можливість використання на вулиці.
З мінусів – неможливість обігріву великого приміщення, незручність використання з галогенними лампами (кварцові та карбонові краще).