Встановлення утримувачів снігу

By: Євген

1snigdah0

Правильно встановленні утримувачі снігу в стані запобігти небезпечному сходженню снігу з даху, адже велика маса снігу, що накопичився на даху являє собою серйозну погрозу і для людей, і для їх власності. Сходження снігу, що почав танути, може зламати паркан, ушкодити рослини або механізми та машини, що знаходяться у дворі а то й нанести шкоду людині. Щоб біди не сталося, покрівлю і оснащують утримувачами снігу.

1snigdah1

Маса лавини, яка сходить з даху заміського будинку може складати кілька тон.

Вирішити цю проблему допомагають спеціальні бар’єри з металу, призначені для утримання всієї маси снігу до остаточного її розтавання або пропускання її під час сходження з даху окремими фрагментами, маса яких не є небезпечною.

Монтаж трубчастих утримувачів снігу

Встановлення утримувачів снігу незалежно від конструкції можливий лише тоді, коли сам дах розрахований на відповідні навантаження від маси снігу. Розрахунки ведуться з урахуванням місцевості, де здійснюється будівництво. Інакше ці заходи в стані призвести до шкоди, яка більше, ніж користь: при снігопаді несні конструкції можуть не витримати навантажень та створиться ситуація, близька до руйнування будівлі.

Встановлення пристроїв для утримання снігу треба здійснювати тільки по правилах, встановлених в нормативних актах, а також інструкціях виробників цих конструкцій. Так, встановлювати їх треба на карнизній ділянці не нижче проекції несної стіни (пів-метри-метр від звису карнизу), а відстань між опорними кронштейнами назначають з урахуванням снігового навантаження в регіоні будівництва та нахилу даху.

При виконанні монтажних робіт слід не забувати про техніку безпеки.

1snigdah1_2

Для закріплення тримача слід зробити отвори під саморізи. Закріпляють їх спеціальними покрівельними саморізами.

Найбільш універсальними є бар’єри ґратчастого та трубного типу, оскільки саме такі конструкції в стані утримати велику кількість снігу на покрівлях з ухилом від тридцяти до шістдесяти градусів. Щоб їх змонтувати потрібне підсилене (суцільне) решетування, до якого вони й прикріпляються, тому планувати їх встановлення краще ще на етапі будівництва даху. Технологія монтажу обох типів не має суттєвих відмінностей.

Наприклад, монтаж трубчастих утримувачів снігу на металочерепичній покрівлі починається з розмічання місць встановлення кронштейнів так, щоб встановлена конструкція розташовувалась паралельно ребру карнизу.

Потім, відповідно до позначок роблять отвори під елементи кріплення для кожного утримувача. Тримачі монтують в нижню ділянку «хвилі» туди, де покрівля торкається решетування. Відстань від одного тримача до другого крім вимог відповідності сніговому навантаженню, позначена і в інструкції та, зазвичай, не більше одного метра.

У якості кріплення обирають особливі саморізи «під ключ» або «під закрутку», які зазвичай постачають разом зі сніговим утримувачем. Перед тим, як закрутити кріплення меж тримачами та покрівлею встановлюють гумові прокладки.

1snigdah3_4

Між тримачами та покрівлею встановлюють амортизуючи гумові прокладки. Утримувач снігу встановлений.

Після закріплення кронштейнів, починають остаточне складання утримувача снігу. На встановлені опори прикріпляють труби або решітки та фіксують болтами. У випадку наявності мансардних вікон на покрівлі, бар’єри слід ставити не лише в нижній ділянці даху, але й вище вікон. Якщо довжина схилу більше восьми метрів утримувачі снігу встановлюють у два ряди.

1snigdah5

Набір куткових утримувачів снігу (снігостопорів) для покрівлі з гнучкої черепиці. Монтаж труб на тримачі.

Пластинчаті конструкції та снігостопори не потребують підсилення решетування. Монтують їх в декілька рядів у шаховому порядку. Між рядами витримують відстань– від одного до трьох метрів залежно від довжини схилу. Снігостопори зазвичай монтують у три-чотири ряди, в той же час як пластинчаті утримувачі – в два-три. Складання обох типів здійснюється на гвинтах- саморізах з гумовими ущільнювачами.

Якщо снігостопори монтують на м’яку покрівлю, опорна їх частина («нога»), має бути перекрита гонтами – бітумними листами, тому здійснювати монтаж цих пристосувань слід під час укладання м’якої покрівлі.

1snigdah6

Схеми монтажу кронштейну утримувача снігу на даху з різних матеріалів: а – металочерепиця, б – профнастил, в – керамічна черепиця, г – композитна черепиця, д – фальцева покрівля.