Декоративна ліпнина / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Декоративна ліпнина


lipnina0.jpg (106.71 Kb)

Оздоблювати стіни ліпниною у старі часи довіряли лише досвідченим майстрам. Але опорядження стін та стель профілями, що імітують ліпнину можна виконати і власноруч.

Декоративні профілі зовні дуже нагадують традиційні елементи прикрашання стін, які зроблені з гіпсу. Насправді їх зараз роблять з поліуретану або пінопласту у формі, яка повторює класичну ліпнину.

Поверхня такого профілю, пофарбована у білий колір, майже не відрізняється від гіпсової. До стіни такі фрагменти фахівці радять приклеювати ще до роботи зі шпалерами.

Працювати з профілями просто. Лінію монтажу позначають крейдяним шнурком. Профілі розрізають з використанням дрібнозубої пили та стусла (навскісника). Вкривають такий плінтус для стелі звичайною дисперсійною фарбою для стін. Якщо є бажання вкрити його водорозчинним акриловим лаком, профілі слід заґрунтовати. Якщо стіни прикрашають не лише згори, але й на середньому рівні, використовують вже дорожчі, але стійкі до ударних навантажень пінополіуретанові профілі

Якщо це відповідає інтер’єру та загальному стилю приміщення, профілям можна надати ефекту натуральної патини за допомогою бронзової фарби та сухої гіпсової пудри. Важливо дати можливість добряче просохнути кожному з шарів, що наносяться.

Більшого ефекту можна досягнути, якщо після висушування бронзової фарби або пасти, які можна придбати в магазині для художників на заглиблені місця нанести сухим пензлем гіпсову пудру. Після видалення залишків матеріалу поверхню доводять до блиску вовняною тканиною.

Інструмент для оздоблення декоративною ліпниною

Теслярський олівець, рулетка, стусло (навкісник), монтажний пістолет для герметика, гумовий шпатель, ніж зі змінними лезами.

Технологія оздоблення декоративною ліпниною

lipnina1.jpg (43.09 Kb)

На стіні за допомогою крейдяного шнурка позначають висоти полиці профілю. На тильний бік обох полиць профілю рясно наносять спеціальний клей.

lipnina2.jpg (40.32 Kb)

При притисканні профілю зі швів виступає надлишок клею. Спочатку промазаний клеєм шов 3 мм завтовшки залишають відкритим, після чого профіль насувають та клей, що виступив одразу ж прибирають шпателем.

lipnina3.jpg (40. Kb)

Вологою губкою прибирають залишки клею, витираючи ці місця начисто. Профілі розрізають з використанням дрібнозубої пилки та стусла

lipnina5.jpg (40.4 Kb)

Профілі треба розрізати дуже точно, щоб на кутах розрізи точно збіглися. Оздобити профілі можна білою або кольоровою фарбою. При бажанні їх можна обробити й під патину.

lipnina5.jpg (40.4 Kb)

Профіль спочатку вкривають акриловою фарбою темно-каштанового забарвлення. Коли ця фарба висохне, наносять шар світло-зеленої рідкої акрилової фарби.

lipnina6.jpg (91.26 Kb)

Поверхню профілю вкривають ще рідкішою акриловою фарбою світло сірого тону та дають висохнути. На горбовини рельєфу наносять бронзову фарбу, а на неї – суху гіпсову пудру.

Матеріали для оздоблення декоративною ліпниною

Для роботи з плінтусом для стелі переважно використовують клеї Титан, Момент, «рідкі цвяхи». Рекомендують також клей для стиків Європласт.

lipnina7.jpg (.51 Kb)

Крім того використовують шпаклівку для монтажу плінтуса для стелі. Приготувавши шпаклівку за інструкцією виробника, в неї додають клей ПВА – чверть об'єму суміші. Поступово додають воду, розмішуючи та досягаючи густоти сметани. Настоюють п'ять хвилин та знову розмішують. Використати готовий продукт слід за дві години.

lipnina8.jpg (46.75 Kb)


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up