Декоративна ліпнина / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Декоративна ліпнина


lipnina0.jpg (106.71 Kb)

Оздоблювати стіни ліпниною у старі часи довіряли лише досвідченим майстрам. Але опорядження стін та стель профілями, що імітують ліпнину можна виконати і власноруч.

Декоративні профілі зовні дуже нагадують традиційні елементи прикрашання стін, які зроблені з гіпсу. Насправді їх зараз роблять з поліуретану або пінопласту у формі, яка повторює класичну ліпнину.

Поверхня такого профілю, пофарбована у білий колір, майже не відрізняється від гіпсової. До стіни такі фрагменти фахівці радять приклеювати ще до роботи зі шпалерами.

Працювати з профілями просто. Лінію монтажу позначають крейдяним шнурком. Профілі розрізають з використанням дрібнозубої пили та стусла (навскісника). Вкривають такий плінтус для стелі звичайною дисперсійною фарбою для стін. Якщо є бажання вкрити його водорозчинним акриловим лаком, профілі слід заґрунтовати. Якщо стіни прикрашають не лише згори, але й на середньому рівні, використовують вже дорожчі, але стійкі до ударних навантажень пінополіуретанові профілі

Якщо це відповідає інтер’єру та загальному стилю приміщення, профілям можна надати ефекту натуральної патини за допомогою бронзової фарби та сухої гіпсової пудри. Важливо дати можливість добряче просохнути кожному з шарів, що наносяться.

Більшого ефекту можна досягнути, якщо після висушування бронзової фарби або пасти, які можна придбати в магазині для художників на заглиблені місця нанести сухим пензлем гіпсову пудру. Після видалення залишків матеріалу поверхню доводять до блиску вовняною тканиною.

Інструмент для оздоблення декоративною ліпниною

Теслярський олівець, рулетка, стусло (навкісник), монтажний пістолет для герметика, гумовий шпатель, ніж зі змінними лезами.

Технологія оздоблення декоративною ліпниною

lipnina1.jpg (43.09 Kb)

На стіні за допомогою крейдяного шнурка позначають висоти полиці профілю. На тильний бік обох полиць профілю рясно наносять спеціальний клей.

lipnina2.jpg (40.32 Kb)

При притисканні профілю зі швів виступає надлишок клею. Спочатку промазаний клеєм шов 3 мм завтовшки залишають відкритим, після чого профіль насувають та клей, що виступив одразу ж прибирають шпателем.

lipnina3.jpg (40. Kb)

Вологою губкою прибирають залишки клею, витираючи ці місця начисто. Профілі розрізають з використанням дрібнозубої пилки та стусла

lipnina5.jpg (40.4 Kb)

Профілі треба розрізати дуже точно, щоб на кутах розрізи точно збіглися. Оздобити профілі можна білою або кольоровою фарбою. При бажанні їх можна обробити й під патину.

lipnina5.jpg (40.4 Kb)

Профіль спочатку вкривають акриловою фарбою темно-каштанового забарвлення. Коли ця фарба висохне, наносять шар світло-зеленої рідкої акрилової фарби.

lipnina6.jpg (91.26 Kb)

Поверхню профілю вкривають ще рідкішою акриловою фарбою світло сірого тону та дають висохнути. На горбовини рельєфу наносять бронзову фарбу, а на неї – суху гіпсову пудру.

Матеріали для оздоблення декоративною ліпниною

Для роботи з плінтусом для стелі переважно використовують клеї Титан, Момент, «рідкі цвяхи». Рекомендують також клей для стиків Європласт.

lipnina7.jpg (.51 Kb)

Крім того використовують шпаклівку для монтажу плінтуса для стелі. Приготувавши шпаклівку за інструкцією виробника, в неї додають клей ПВА – чверть об'єму суміші. Поступово додають воду, розмішуючи та досягаючи густоти сметани. Настоюють п'ять хвилин та знову розмішують. Використати готовий продукт слід за дві години.

lipnina8.jpg (46.75 Kb)


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up