Декоративна ліпнина

By: Євген

lipnina0

Оздоблювати стіни ліпниною у старі часи довіряли лише досвідченим майстрам. Але опорядження стін та стель профілями, що імітують ліпнину можна виконати і власноруч.

Декоративні профілі зовні дуже нагадують традиційні елементи прикрашання стін, які зроблені з гіпсу. Насправді їх зараз роблять з поліуретану або пінопласту у формі, яка повторює класичну ліпнину.

Поверхня такого профілю, пофарбована у білий колір, майже не відрізняється від гіпсової. До стіни такі фрагменти фахівці радять приклеювати ще до роботи зі шпалерами.

Працювати з профілями просто. Лінію монтажу позначають крейдяним шнурком. Профілі розрізають з використанням дрібнозубої пили та стусла (навскісника). Вкривають такий плінтус для стелі звичайною дисперсійною фарбою для стін. Якщо є бажання вкрити його водорозчинним акриловим лаком, профілі слід заґрунтовати. Якщо стіни прикрашають не лише згори, але й на середньому рівні, використовують вже дорожчі, але стійкі до ударних навантажень пінополіуретанові профілі

Якщо це відповідає інтер’єру та загальному стилю приміщення, профілям можна надати ефекту натуральної патини за допомогою бронзової фарби та сухої гіпсової пудри. Важливо дати можливість добряче просохнути кожному з шарів, що наносяться.

Більшого ефекту можна досягнути, якщо після висушування бронзової фарби або пасти, які можна придбати в магазині для художників на заглиблені місця нанести сухим пензлем гіпсову пудру. Після видалення залишків матеріалу поверхню доводять до блиску вовняною тканиною.

Інструмент для оздоблення декоративною ліпниною

Теслярський олівець, рулетка, стусло (навкісник), монтажний пістолет для герметика, гумовий шпатель, ніж зі змінними лезами.

Технологія оздоблення декоративною ліпниною

lipnina1

На стіні за допомогою крейдяного шнурка позначають висоти полиці профілю. На тильний бік обох полиць профілю рясно наносять спеціальний клей.

lipnina2

При притисканні профілю зі швів виступає надлишок клею. Спочатку промазаний клеєм шов 3 мм завтовшки залишають відкритим, після чого профіль насувають та клей, що виступив одразу ж прибирають шпателем.

lipnina3

Вологою губкою прибирають залишки клею, витираючи ці місця начисто. Профілі розрізають з використанням дрібнозубої пилки та стусла

lipnina4

Профілі треба розрізати дуже точно, щоб на кутах розрізи точно збіглися. Оздобити профілі можна білою або кольоровою фарбою. При бажанні їх можна обробити й під патину.

lipnina5

Профіль спочатку вкривають акриловою фарбою темно-каштанового забарвлення. Коли ця фарба висохне, наносять шар світло-зеленої рідкої акрилової фарби.

lipnina6

Поверхню профілю вкривають ще рідкішою акриловою фарбою світло сірого тону та дають висохнути. На горбовини рельєфу наносять бронзову фарбу, а на неї – суху гіпсову пудру.

Матеріали для оздоблення декоративною ліпниною

Для роботи з плінтусом для стелі переважно використовують клеї Титан, Момент, «рідкі цвяхи». Рекомендують також клей для стиків Європласт.

lipnina7

Крім того використовують шпаклівку для монтажу плінтуса для стелі. Приготувавши шпаклівку за інструкцією виробника, в неї додають клей ПВА – чверть об’єму суміші. Поступово додають воду, розмішуючи та досягаючи густоти сметани. Настоюють п’ять хвилин та знову розмішують. Використати готовий продукт слід за дві години.

lipnina8