Як обрати рулетку

By: Євген

ruletka

Стрічкову

По-перше слід звернути увагу на форму вимірювального полотна, яке може бути абсолютно пласким або трішки угнутим. Останній варіант вигідніший тим, що при вимірюванні стрічка не перегинається в деяких межах. Тобто міряти без сторонньої допомоги стає зручніше.

Стопор стрічкової рулетки може працювати у двох режимах – у одному припиняє рух стрічки повністю та при цьому стопор не треба притримувати пальцем. В іншому стрічка блокується тимчасово, доки робітник утримує стопор. При відсутності першого режиму користуватися інструментом набагато важче.

Є три критерії обрання стрічкової рулетки.

  1. Довжина та ширина стрічки
  2. Для робіт всередині приміщення досить довжини рулетки 5-10 метрів та шириною 12,35-25 мм. Чим ширше стрічка, там на більшу відстань її можна витягнути та не боятись, що вона зламається. Використовувати широкі стрічки набагато простіше.

  3. Захисне покриття стрічки
  4. Покриття, нанесене на полотно, захищає його від корозії. В дорогих моделях стрічку вкривають шаром цинку, а інколи – міді. Від присутності та якості захисного шару залежить термін експлуатації інструменту.

  5. Конструкція корпусу
  6. Добре, якщо корпус виробу оснащений гумовими вставками – така рулетка не буде ковзати в руках. М’якою гумою має бути обрамований й вихідний отвір, дякуючи чому шкала стрічки не буде швидко стиратися.

Прикладами якісних приладів цього класу можуть бути StanleyMax (5m x 28 mm) та біль бюджетний інструмент StabilaBMT (8 m).

rulet01

Стрічкову цифрову

Обираючи рулетку такого типу слід поцікавитись тривалістю роботи інструменту без заміни батарейок. Крім того, важливо, щоб Рідкокристалічний екран та клавіатура мали підсвічування.

У якості прикладу можна вказати на універсальний прилад BOSCH PMB 300L. Тут є стрічкова рулетка, лінійний лазер, Рідкокристалічний дисплей та бульбашковий рівень. Ним дуже зручно працювати всередині приміщення, виміри можна здійснювати однією рукою. Триметрова стрічка має спеціальні отвори на шкалі, вони дають можливість робити позначки на поверхні підлоги або стін. Для роботи потрібні два акумулятори ААА (1,5 В).

rulet02

До прикладу середньої вартості приладу можна віднести Е-ТАРЕ16, який оснащений електронним дисплеєм для індикації результатів вимірювань. Є й вбудована пам’ять, а також функція переведення значень у дюйми та міліметри. Так же розмічена і вимірювальна стрічка. Корпус зроблений з полікарбонату з гумовими вставками. Розмір стрічки – 5,3х18 мм. Живлення від батареї СК2032 (таблетка)

rulet04

Лазерну

Купляючи лазерний далекомір треба взнати у реалізатора щодо сертифікату державного реєстру засобів вимірювань. Якщо такого документу немає то, крім ризику одержати неякісний товар, можна буде мати і проблеми організаційного характеру.

rulet05

При використанні приладу у межах квартири можна придбати виріб з мінімальною далекістю дії (до 30 м). Бажана присутність вбудованої пам’яті, яка дозволить занотовувати одержані результати. Погрішність вимірів не має бути гірше 3 мм. Якщо планується працювати на вулиці, в моделі має бути присутній оптичний візир. Цей елемент дасть можливість бачити промінь в сонячну погоду. Дуже допоможе і штатив, тому що фіксоване положення інструменту підвищує точність вимірювань.

Приклад – компактний лазерний прилад RGK D-30, який має мінімальний набір функцій. У нього зручна клавіатура з підсвіченням та інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом керування. Він може вираховувати об’єм приміщення, робити вимірювання у важкодоступних місцях (функція Піфагора) та визначати максимуми та мінімуми. Далекість дії – до 30 м. Працює в режимі безперервних вимірювань та зберігає в пам’яті 10 останніх значень. Живлення – батарейки ААА (1,5 В).