Захист газобетону гідрофобізатором

By: Євген

gidrofob_zahist0

Будинок з газобетону може мати деякі ризики внаслідок впливу води на сам матеріал. Це пов’язано з тим, що газобетон є пористою структурою з незакритими порами, і він в стані поглинати вологу. Якщо вплив вологи буде постійним, наприклад, коли газобетон весь час знаходиться у воді, то він повністю просякне водою та стане руйнуватися. Наочним прикладом того, як газобетон всмоктує воду є зменшення його плавучості залежно від того, як він набирає воду. Покладіть блок газобетону розмірами 10х10 сантиметрів у воду. Він спочатку буде триматися на поверхні, але, годин за сім-десять, набравши вологи – потоне.

Тому безпосереднього та тривалого контакту газобетону з водою та снігом допускати не можна, інакше під впливом води газобетон може швидко зруйнуватися. Експлуатаційна вологість газобетону має знаходитись на рівні 4 – 5%, але є й максимально-допустима– 40%. Перевищення цього порогу призводить до багатократного пришвидшення цього процесу.

gidrofob_zahist1

Але газобетон не лише швидко всмоктує воду, але й швидко її віддає. Стіни з газобетону є паро проникними, що дуже корисно, бо підтримується комфортна атмосфера всередині будівлі.

На вологість стіни з газобетону в першу чергу впливає рівень її захищеності від вологи, як конструктивного елементу будинку. Тобто, наявність ринв, вірне оздоблення віконних прорізів підвіконнями, покрівля, що не пропускає вологи, надійна гідроізоляція з фундаментом, нарешті, суцільне зовнішнє оздоблення, що захищає від контакту, в першу чергу, зі снігом – все це стандартний набір захисту будь-якої будівлі з будь-якого матеріалу, але в першу чергу таке повне та правильне опорядження важливе для будинків з газобетону.

Якщо будинок збудований за всіма правилами, то стіни будуть віддавати зайву вологість назад в атмосферу, тож процеси руйнування не будуть активовані. А сам же по собі газобетон досить тривкий до атмосферних явищ. Деякі різновиди газобетону мають показник морозостійкості F150, що свідчить про те, що будинок з газобетону буде стояти понад двохсот років.

gidrofob_zahist2

Слід нагадати, що найкраща конструкція стіни є така, у якій зовнішній шар краще проводить пару, ніж внутрішній, але в цей же час і відштовхує воду. Це сприяє ефективному відводу пари з приміщення та не дає можливості проникнення вологи всередину стіни та приміщень з вулиці. Звичайним прикладом є оформлення фасаду будинку сайдингом з мінеральним утеплювачем, який закритий паронепроникною мембранною плівкою.

Якщо вологозахищеність стін порушена і є постійний контакт з водою, то, в першу чергу, буде створюватись низка негативних явищ.

• З підвищенням вологості газобетон втрачає свої якості теплоізоляції.

• Вода всередині стіни збільшує вагу конструкції, що може негативно впливати на стійкість фундаменту, просідання, створення тріщин по стінах.

• Постійна присутність води в стіні призводить до руйнування блоків зсерединив наслідок чого будинок може розвалитися.

У якості додаткового захисту газобетону використовують гідроізоляцію та гідрофобізацію. Нанесення гідроізоляції на стіни – не найкращій вихід, оскільки зменшення або припинення виходу пари із стін має негативні наслідки як для будівля, так і людей, що в ньому знаходяться.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Тому краще обробляти стіни гідрофобними речовинами. Ці особливі речовини мають властивість проникати у газобетон на глибину від п’яти до п’ятдесяти міліметрів, залежно від кількості пор та вологості на момент обробки. Ці речовини створюють в структурі матеріалу кристали, які і перешкоджають капілярному проникненню води. Для пари ця плівка не є непроникною, але воду вона не пропускає.

gidrofob_zahist3

На фото видно, як права частина плитки, що оброблена гідрофобізатором, не пропускає воду.

Такі речовини використовують не лише по газобетону, але й по звичайному бетону, цеглі, граніту, мармуру та навіть по штучній тротуарній плитці. Досить відомим є гідрофобізатор «Гидротекс-Ф». Є й інші марки, які реалізують у виді концентратів, що треба розводити, або рідин, готових до застосування. Оброблена поверхня, як правило, не змінює свого кольору. Морозостійкість будь-якого матеріалу, що оброблений гідрофобізатором, набагато збільшується.