Дощана підлога: укладання

By: Євген

dopi0

Знову у міські помешкання повернулася мода на підлоги з дошок, адже таке покриття чудово гармоніює з сучасним інтер’єром, при тому воно довговічне та надійне, адже це доведено багатовіковою практикою.

dopi01

Дошки з хвойних порід для підлоги, це класика. Найрозповсюдженішим видом дошок для підлоги є вироби з поздовжнім пазом та гребнем, а також струганою поверхнею. Рідше зустрічаються євродошки з пазами та гребнями на всіх чотирьох ребрах.

Як обрати дошки для підлоги

Перепад лицьових поверхонь двох дошок, що знаходяться поряд, не має перевищувати 0,7 мм, у багатьох випадках цей показник витримують у межах 0,2 мм.

Дошки для підлоги мають бути без попрілостей та сучків, що випадають. Допускаються сучки, які сидять щільно, але їх не має бути багато.

Довжина дошок в пакеті має бути в межах, що вказані на упаковці – коротші дошки нерідко бувають нижчої якості, та й вкладати їх складніше.

Оскільки торцеві стики звичайних дошок для підлоги небажані, дошки обирають довжиною під розмір приміщення. Працюючи з такими дошками можна ще й заощадити на відходах. Товщину дошки обирають виходячи з кроку розташування лагів, на яких дошки лежать. Чим цей крок менший, тим тоншу дошку можна використовувати. Маючи крок лагів у 70 см, обирають дошку для підлоги товщиною у 40 мм, а коли крок біля метру, то 50 мм.

Як робити підлогу з дошок

dopi1_2

1. Перед настиланням підлоги перевіряють положення лагів. Їх верхні кромки мають бути розташовані горизонтально та в одній площині. 2. Дошки укладають на лаги та щільно притискають одну до одної ударами молотка крізь дерев’яний брусок.

dopi3_4

3. Дошки закріпляють шурупами 3,5х45 мм, закручуючи їх під кутом 45° в нижню стінку паза або в основу гребня. Дошку при цьому надійно притискають до лагів. 4. Шурупи завертають так, щоб голівки були утоплені. Щоб дошка не розкололася, перед завертанням шурупів свердлять отвори Ø 3,5 мм.

dopi5_6

5. Вирізи під виступи стіни або навколо дверей розмічають по місцю або за допомогою картонного шаблону. 6. Вирізи найкраще робити електролобзиком або ножівкою. Гострі кромки притупляють шкіркою.

dopi7_8

7. Під труби свердлять отвори, діаметр яких на 20 мм більше діаметру труби, та прорізають перемичку до кінця дошки. Після встановлення дошки цей шматок вставляють на місце. 8. Останню дошку слід припасувати по ширині. Олівцем позначають на дошці лінію різання за допомогою обрізка дошки, який дозволяє перенести на основну дошку всі нерівності стіни.

dopi9_10

9. Вузькі смуги, які замикають поверхню перед встановленням прикручують шурупами до останньої цілої дошки, а широкі укладають, як звичайну дошку та прикріпляють по краю шурупами. 10. Останні дошки стискають між собою за допомогою ударної колодки. Шурупи завертають згори так, щоб їх можна було вкрити плінтусом.

Стягування дошок підлоги

Від того, наскільки щільно були стягнені дошки підлоги перед кріпленням, залежить якість підлогового настилу та імовірність створення на підлозі шпарин при подальшій експлуатації. Стягуванню має бути відведена окрема увага.