Дощана підлога: укладання / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Дощана підлога: укладання


dopi0.jpg (134.17 Kb)

Знову у міські помешкання повернулася мода на підлоги з дошок, адже таке покриття чудово гармоніює з сучасним інтер'єром, при тому воно довговічне та надійне, адже це доведено багатовіковою практикою.

dopi01.jpg (89.03 Kb)

Дошки з хвойних порід для підлоги, це класика. Найрозповсюдженішим видом дошок для підлоги є вироби з поздовжнім пазом та гребнем, а також струганою поверхнею. Рідше зустрічаються євродошки з пазами та гребнями на всіх чотирьох ребрах.

Як обрати дошки для підлоги

Перепад лицьових поверхонь двох дошок, що знаходяться поряд, не має перевищувати 0,7 мм, у багатьох випадках цей показник витримують у межах 0,2 мм.

Дошки для підлоги мають бути без попрілостей та сучків, що випадають. Допускаються сучки, які сидять щільно, але їх не має бути багато.

Довжина дошок в пакеті має бути в межах, що вказані на упаковці – коротші дошки нерідко бувають нижчої якості, та й вкладати їх складніше.

Оскільки торцеві стики звичайних дошок для підлоги небажані, дошки обирають довжиною під розмір приміщення. Працюючи з такими дошками можна ще й заощадити на відходах. Товщину дошки обирають виходячи з кроку розташування лагів, на яких дошки лежать. Чим цей крок менший, тим тоншу дошку можна використовувати. Маючи крок лагів у 70 см, обирають дошку для підлоги товщиною у 40 мм, а коли крок біля метру, то 50 мм.

Як робити підлогу з дошок

dopi1_2.jpg (76.51 Kb)

1. Перед настиланням підлоги перевіряють положення лагів. Їх верхні кромки мають бути розташовані горизонтально та в одній площині. 2. Дошки укладають на лаги та щільно притискають одну до одної ударами молотка крізь дерев'яний брусок.

dopi3_4.jpg (78.29 Kb)

3. Дошки закріпляють шурупами 3,5х45 мм, закручуючи їх під кутом 45° в нижню стінку паза або в основу гребня. Дошку при цьому надійно притискають до лагів. 4. Шурупи завертають так, щоб голівки були утоплені. Щоб дошка не розкололася, перед завертанням шурупів свердлять отвори Ø 3,5 мм.

dopi5_6.jpg (72.46 Kb)

5. Вирізи під виступи стіни або навколо дверей розмічають по місцю або за допомогою картонного шаблону. 6. Вирізи найкраще робити електролобзиком або ножівкою. Гострі кромки притупляють шкіркою.

dopi7_8.jpg (64.13 Kb)

7. Під труби свердлять отвори, діаметр яких на 20 мм більше діаметру труби, та прорізають перемичку до кінця дошки. Після встановлення дошки цей шматок вставляють на місце. 8. Останню дошку слід припасувати по ширині. Олівцем позначають на дошці лінію різання за допомогою обрізка дошки, який дозволяє перенести на основну дошку всі нерівності стіни.

dopi9_10.jpg (59.2 Kb)

9. Вузькі смуги, які замикають поверхню перед встановленням прикручують шурупами до останньої цілої дошки, а широкі укладають, як звичайну дошку та прикріпляють по краю шурупами. 10. Останні дошки стискають між собою за допомогою ударної колодки. Шурупи завертають згори так, щоб їх можна було вкрити плінтусом.

Стягування дошок підлоги

Від того, наскільки щільно були стягнені дошки підлоги перед кріпленням, залежить якість підлогового настилу та імовірність створення на підлозі шпарин при подальшій експлуатації. Стягуванню має бути відведена окрема увага.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up