Де гроші? А гроші – у сейфі!

By: Євген

seif0

Де гроші? А гроші – у сейфі!

Яким би захищеним не був будинок зовні, але для зберігання грошей, коштовностей та важливих документів потрібен сейф. Треба обирати його з розумом.

  Що зберігати в сейфі?

  По-перше, треба визначитись, що буде зберігатися у сейфі. Наприклад, цінні папери краще зберігати у сховищі для документів, до є спеціальні полички. Збою – у збройовому, а диски, флешки або плівки у сейфі для магнітних носіїв. Завдяки універсальності сучасний сейф можна встановити у будь-якому місці.

  Типи сейфів

  Обираючи сейф слід оцінити вірогідність зламу або займання приміщення, де він буде знаходитись. Сейфи розділяють на три групи – вогнетривкі, зламостійкі та ті, що ці якості об’єднують.

  Вогнетривкі сейфи призначені, само собою – для захисту від пожежі. Щоб зробити виріб стійким до вогню виробники використовують сталеві стінки з теплоізолятром та ущільнювачами. Здатність сейфу захистити майно від пожежі має бути підтверджене сертифікатом та відповідною позначкою на шильді (етикетці). Клас безпеки визначається позначеннями з цифр та літер. Наприклад 30Б може значити, що цінні папери протримаються при пожежі у сейфі тридцять хвилин перед тим, як згоріти. Магнітні носії позначаються, як ДИС.

  Зламостійки сейфи призначені для протидії грабіжникам. При виробництві таких сейфів використовують особливо міцні матеріали та стінка складається з двох листів метали від трьох до десяти міліметрів завтовшки між якими є ще й наповнювач (армований бетон, у дешевших моделях – пісок або гіпс).

  Основні характеристики, що впливають на зламостійкість сейфу:

  • Суцільна металева конструкція без наскрізних отворів
  • Товщина бічних стінок та двері сейфу
  • Система запирання – на двері мають бути встановлені один або два замки
  • Можливість кріплення до стіни, підлозі або меблів

  seif

  Зазвичай маємо справи з сейфами, які сертифіковані від 0-го до 6-го класів

  • Найнижчі класи – Н0 та 0 (нижче нульового та нульовий). Такі сейфи розраховані на розкриття механічним шляхом за термін у чотири хвилини.
  • Сейфи першого класу розраховані вже на десять-п’ятнадцять хвилин механічного розкриття. З практики відомо, що такий сейф гарантує захист вмісту, якщо в приміщенні працює сигналізація та виїжджає тривожна група, а до її приїзду сейф витримає злам. Вони важать від тридцяти до вісімсот кілограмів та можуть бути одночасно сертифіковані на пожежу 60Б.
  • Сейфи 2 – го класу називають касовими. Вони більш надійні та розраховані приблизно на дві години захисту від злочинних слюсарів. Пожежна безпека сейфів другого класу – 30Б, а вага коливається у межах 130 – 1000 кілограмів.
  • Сейфи 3-го та 4-го класу називають банківськими. Вони розраховані на захист від зламу на протязі чотирьох-шести годин та мають клас вогнетривкості 60Б, та це найкращий варіант для родинних коштовностей. Вага таких сейфів від 350 до 3000 кілограмів. Ходять легенди, що подібні сейфи можна встановлювати навіть у приміщеннях, що не охороняються, але це не зовсім так
  • Сейфи 5-го класу використовують ювеліри для зберігання коштовностей. Їх конструкція суттєво перешкоджає здійсненню зламу за допомогою гідравлічних інструментів. У них складна система блокування ригелів при намаганні зламати сейф.
  seif2

  Встановлення сейфу

  Існують три типи сейфів згідно з видом встановлення:

  • вбудовані
  • меблеві
  • які стоять окремо

  Для дому найкращим варіантом є сейф, що вбудовується в стіну. По-перше – це економія місця. По-друге, він захований від нескромних поглядів. Та й вирвати такий, правильно вбудований сейф майже неможливо. Суттєвим недоліком тут є невелика глибина такого сховища, адже технологія передбачає, щоб товщина стіни була мінімум на десять сантиметрів більшою за глибину сейфа. Тобто, у капітальну стіну завтовшки у 25 сантиметрів можна встановити сейф глибиною не більше 15 сантиметрів.

  Непоганим варіантом для дому є також і меблевий сейф, особливо, якщо ви будете користуватися досить часто. У цьому випадку сейф вбудовують у якісь меблі.

  seif3

  Сейфи, які стоять окремо одразу кидаються у вічі, але у них можна помістити досить великий об’єм цінностей.

  seif1

  Замок у сейфі

Важливим елементом будь-якого сейфу є замок. В наш час основними типами замків для сейфів є:

 • Ключовий замок

  Переважно у сейфах використовують сульвадні замки, оскільки вони надійні при досить невеликій ціні. Якщо сейф використовувати часто, такий замок значно спростить процес користування. Недоліком є те, що ключ від такого сейфу слід постійно носити з собою, або зберігати у надійному місці.

 • Кодовий механічний замок

  Цей механізм простіший тим, що загубити ключ, у зв’язку з його відсутністю – неможливо. Цей замок не є примхливим, але існує вірогідність забути код, та ще й часу на відпирання траться більше. Є також шанс, що хтось може підгледіти, або якось роздобути код. Якщо замок непрограмований і код змінити неможливо, то, якщо код буде забутий, прийдеться запрошувати його у виробника – це дорого та довго.

 • Кодовий електронний замок

  Тут також нема необхідності зберігання ключів, адже їх тут також немає. При цьому, якщо забули код, є можливість відчинити сейф спеціальним майстер-ключем. Такі замки можна перепрограмувати, а відкриваються вони набагато швидше. У них є декілька рівнів захисту. Недоліки – висока ціна, залежність від елементів живлення, а також чутливість механізму до умов середи, що оточує.

 • Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

 • Біометричний замок

  Він відчиняється при ідентифікації користувача по відбитку пальця. Нема необхідності запам’ятовувати пароль, або зберігати ключ. Але це досить дорогі механізми. Краще, якщо у сейфі сполучаються хоч би два типи замків, вказаних вище.