Креативне фарбування стін – смуги та клітини

By: Євген

  1. Як підібрати фарбу

  2. Ніхто крім самої людини не зможе визначити, в оточенні яких кольорів вона відчуває себе найбільш комфортно. Але фахівці все ж вважають, що для людського ока більш приємними є теплі тони, які дають відчуття захищеності та затишку. Сучасні виробники фарб для інтер’єру досягають теплих відтінків для кольорів, які завжди вважались холодними – синього, рожевого, сірого.

    Зараз, якщо піти до магазину за «просто білим кольором», можна дістати запаморочення від розмаїтості варіантів.

    Але реальність життя така, що в невеличких квартирах, які щільно заставлені меблями, важко знайти вільний простір, на тлі якого можна в повній мірі насолодитись якимось чудовим художнім рішенням. Тому дизайнери рекомендують експериментувати в художньому фарбуванні лише на одній акцентній стіні, наприклад, над диваном, робочим столом або узголів’ї ліжка. Для іншого простору мешкання в такому випадки просто добирають основний (краще нейтральний) фон.

    Важливо! Намагайтесь обирати фарбу від одного виробника та з одної колекції! Це гарантія одного ступені інтенсивності кольору, співпадання текстури та покривності фарби.

  3. Увага на одну стіну

  4. Досить популярним методом оригінального фарбування є контрастний колір однієї стіни відносно інших.

    walls1

    Акцентна стіна зумовлює весь інтер’єр

    Досить популярним методом оригінального фарбування є контрастний колір однієї стіни відносно інших. Цей захід допомагає візуально підкреслити фрагмент кімнати та навіть змінити її геометрію. Якщо квартира має «трамвайне» планування з двома довгими кімнатами, або має малу площу та високі стелі, можна пофарбувати лише її частину, це зробить кімнату більш квадратною. За допомогою цього ж заходу можна підкреслити виступи або ніші. Частину, яку треба візуально заглибити фарбують у більш темний колір, а ту, яку треба наблизити – у світліший.

    walls2
  5. Стіни в клітинку або в смужку

  6. Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

    Якщо ви хоч раз шукали шпалери у клітинку або у смужку, то знаєте, що саме те, про що мріялось – знайти дуже важко. Ті кольори та рапорт малюнку, що треба, так і залишаються у мріях. Але якщо просто взяти у руку валик, то дуже швидко з’являться саме потрібні смуги! Але перед тим слід закупити декілька котушок малярного скотчу, фарбу потрібних тонів, лазерним рівнем та запастись терпінням – адже так швидко така робота не робиться.

    walls3

    Спочатку стіни вкривають базовим шаром основного тону (зазвичай він найсвітліший з обраної гами кольорів). Треба дочекатись, коли цей шар висохне. Далі починається нешвидка підготовча робота, яка складається з позначення малюнку та наклеювання малярного скотчу на межі майбутніх смуг. Якщо обраний візерунок складається зі смуг різної ширини, слід починати з більш широких. Знімати малярний скотч треба тоді, коли фарба висохла не повністю, інакше скотч відірветься неакуратно та зіпсує малюнок. Для малювання використовують валики різних розмірів, відповідно до ширини смуг.

    walls4

    Смуги різного кольору можна малювати лише після повного висихання попередніх!

    «Клітчасті» стіни роблять за тим же принципом, лише робота з обраним малюнком займає приблизно удвічі більше часу. Але результат того вартий.