Столики-«острівці», що окремо стоять на кухні є чудовим додатком до стандартних меблів, коли не вистачає робочих поверхонь. Допоміжні столики використовуються переважно на великих кухнях, але компактний «острівець» може бути доречним і в маленькій. Зроблений у вигляді тумбочки, він стане корисним, наприклад, при підготовці до випікання тортів та пирогів, тому що господині не прийдеться крутитись між кухонним столом та духовкою.
Навіть маленький столик-«острівець» стане в великій нагоді на кухні. Це і робоча поверхня, і місце зберігання. Оздоблення в техніці кракелюр «зістарить» новий столик. Але, якщо йому слід надати більш сучасного вигляду, пофарбуйте його, наприклад, матовою фарбою.
Своїм зовнішнім виглядом столик має відповідати решті кухонних меблів, а його стільниця – бути на одному рівні з іншими столами.
Тумбочку столик (на малюнку) можна зробити з дешевої сосни, добравши заготовки таким чином, щоб сучки не попадали на петлі та місця кріплення та не була видною смола, що проступає. Ніжки можна придбати вже готовими та доробити їх при необхідності. Їх довжину та розташування квадратної частини підкажуть розміри шухляди та дверцят.
Дно можна зробити з ДСП або грубої фанери, хоча можна скористатися і сосновими дошками. Його можна зібрати з двох дошок, що складені у шпунт. Підготовлюють щит 387х662 мм, зачищають та на торцях вирізають шипи 6х6х280 мм, що мають заходити у пази нижніх поперечин бічних рам. З’єднувати нижні поперечини бічних рам з дошками днища (380х650) можна і на пласких шпонках із застосуванням клею.
Шухляду складають встик, вона має декоративну фальшпанель. Дно роблять з фанери (6 мм), що заходить у пази стінок. Це досить міцна конструкція, бо дно додає їй жорсткості, тож може витримати вагу важких кухонних речей. Напрямними для шухляди є дерев’яні планки-полозки. Мастилом для ковзних поверхонь править свічковий віск.
На задній та бічній поверхні встановлені панелі-тахлі, що кріпляться в рамах. Як і дверні стулки, панелі також можна зробити з фанери (6 мм), наклеївши декоративні накладки. З1єднання деталей панелей та стулок – шипи та клей. Всі пази мають ширину у 6 мм та глибину 14 мм. Випилявши деталі панелі слід зробити контрольне складання без клею, впевнившись, щр нема відхилень форми – скласти з клеєм та стягнути струбцинами доки клей не висохне.
Дверні стулки можна отримати, якщо розпиляти готову передню (вона така ж, я і задня) панель на дві частини.
Щоб не порушувати естетики всієї конструкції слід утопити стулки на три міліметри відносно передніх кромок стояків рами.
Задню та бічну панелі можна закріпити всередині каркасу до встановлення ніжок. Зовні шурупи кріплення не буде видно, але конструкція стане жорсткіше.
Коли всі панелі будуть вже на місці та залишиться додати лише ніжки, столик слід обробити морилкою або фарбою, інакше після складання деякі місця буде важко дістати пензликом. При оздобленні не забувайте, що ваш «кухонний острівець» за стилем має відповідати іншим кухонним меблям.
Щоб столик виглядав, як старовинна річ, треба використати обробку у декілька шарів. Спочатку всі зовнішні поверхні вкривають морилкою, після чого настає черга шоколадної латексної фарби, а вже по ній жовтою латексною фарбою малюють широкі плями. Всі шари зачищають досить тонкою шмергельною шкіркою, коли той підсохне. По останньому шару, коли той висохне, за допомогою білої фарби та кракелюрного лаку імітуються тріщинки. Для створення враження потертості оздоблювальне покриття зачищають до нанесення морилки. В кінці роботи наноситься останній прозорий шар – напівглянсовий поліуретановий лак, який забезпечує захист поверхонь та гарний зовнішній вигляд всього виробу.
Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками
Нижні бічні планки-полозки шухляди розташовані трішки вище деталей корпусу та відповідають висоті центральної напрямної.
Нарешті, після висихання останнього оздоблювального шару виріб кладуть догори ногами та шурупами прикріпляють в кутових нішах ніжки.
Для стільниці можна замовити плиту зі штучного граніту розмірами 432х813 мм. На верхніх кутах плити знімають фаски, після чого кромки полірують. «Кухонний острівець» готовий до роботи.
Ніжки, що виступаюь за корпус, візуально додають глибини. Ці панелі зроблені зі старовинної фільончастої двері, але їх можна зробити й з фанери.
. . . .
Точне встановлення напрямних на шухляді та відповідної центральної планки на корпусі гарантує плавне переміщення шухляди.